ZBEÜ’de Mısırlı öğrenciler ülkelerini tanıttı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde düzenlenen Genç Ofisler Kültür Buluşmaları etkinliğinde Mısırlı öğrenciler, ülkelerinin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıttı. Aktifliğe üniversite yöneticileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

ZBEÜ’de Mısırlı öğrenciler ülkelerini tanıttı
  • 0
  • 0
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde (ZBEÜ) düzenlenen Genç Ofisler Kültür Buluşmalarında Üniversitede tahsil gören Mısırlı öğrenciler ülkelerini tanıttı.

Farabi Genç Ofis’te düzenlenen aktifliğe, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Hakan Yüksel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Aktiflik, Mısır’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıtan standın gezilmesiyle başladı. Akabinde Mısırlı öğrenciler ülkelerinin tarihi, kültürel zenginlerini anlatan sunum gerçekleştirdi.

Etkinlikte konuşan ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, “Üniversitemizde eğitim alan memleketler arası öğrencilerin kültürel zenginliklerini paylaştığı bu aktiflik, öğrenciler ortasında anlayış ve dayanışmayı artırıcı bir ortam sunmaktadır. Bu çeşit etkinlikler, kültürel çeşitlilikleri anlamak ve birbirimizi daha yakından tanımamıza fırsat tanıyor” dedi.

Etkinlik Mısır’a ilişkin yöresel yemek ikramıyla sona erdi. – ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

Haberler.com

https://www.haberler.com/yerel/zbeu-de-misirli-ogrenciler-ulkelerini-tanitti-16613227-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir