Apple aksesuarları ne vakit USB-C olacak? Tarih ortaya çıktı

Apple, USB-C girişli aksesuarları için tanıtım tarihi ortaya çıktı. Buna nazaran yeni Apple aksesuarlar 2024 ilkbaharında karşımıza çıkacak.

Apple aksesuarları ne vakit USB-C olacak? Tarih ortaya çıktı
  • 0
  • 2
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Apple, iPhone 15 lansmanı USB-C girişe geçmeye başladı. Aslında AB tarafından bu manada köşeye sıkışan teknoloji devinin bir yılı daha vardı. Buna karşın iPhone 15 için USB-C değişimi gerçekleşti. Fakat firmanın aksesuarlar için de bu değişimi planladığı ortaya çıktı. Buna nazaran USB-C girişli Apple aksesuarları çok da uzağımızda değil.

Sızıntılara nazaran USB-C girişli Apple aksesuarları 2024 başında karşımızda olacak

Her ne kadar tam aşikâr olmasa da Apple’ın 2024 Nisan ayında bir ilkbahar aktifliği yapması beklentiler ortasında. Bu aktiflikte muhtemelen yeni iPad modelleri karşımıza çıkacak. Lakin bu aktiflikte yeni iPad modelleri dışında USB-C girişli Apple aksesuar modellerinin de tanıtılma ihtimali var.

Ortaya çıkan sızıntıya nazaran Apple İlkbahar’da yapılacak aktiflikte Magic Mouse, Magic Keyboard ve Magic Trackpad için yeni modellerde USB-C girişi yer alacak. Farklı olan ise sızıntıya nazaran Apple, bu aksesuarlar için diğer bir değişiklik yapma niyetinde değil.

Yine bu sızıntıda eski sızıntıların bilakis Nisan ayından değil ilkbahardan bahsediliyor. Bu manada Mart, Nisan ya da Mayıs aylarında bu aktiflik karşımıza çıkacak.

Apple aksesuarları için yaşanacak USB-C girişi değişimi dışında yeni iPad modellerinde ise nasıl bir değişim yaşanacağı merak konusu. Bu manada daha evvel iPad Air iki farklı ekran büyüklüğü ile gelecek. Bu manada son olarak Apple’ın 12,9 inçlik iPad Air için ekran tedariğine başladığı da ortaya çıktı.

İşlemci manasında ise iPad Pro’da M3 işlemci OLED panel kullanılması bekleniyor. iPad Air modelinde de M2 işlemciyi görmek sürpriz olmayacak. Yeni iPad modellerinde de USB-C çıkışı kullanılması beklentiler ortasında.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/apple-usb-c-girisi-aksesuar-tanitim-tarihi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir