YouTube’dan değerli değişiklik! Artık anlık gösterecek

Tanınan görüntü platformu YouTube, yeni bir sayaç özelliği üzerinde çalışıyor. Buna nazaran beğeni ve izlenmeleri anlık olarak görmek mümkün.

YouTube’dan değerli değişiklik! Artık anlık gösterecek
  • 0
  • 0
  • 6 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Dünyanın en çok kullanılan görüntü platformlarından biri olan YouTube, yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Yeni bilhassa birlikte YouTube üzerindeki beğeni ve izlenme sayılarını gösteren bir sayaç platformda yer alacak. Böylelikle her değişiklik anlık olarak takip edilecek. İşte detaylar!

Beğeni ve izlenme sayıları anlık takip edilecek!

Popüler görüntü izleme platformu YouTube’da milyonlarca görüntü yer alıyor. Bununla birlikte bu görüntülerin ise her geçen gün beğeni ve izlenme sayıları değişiyor. Platform da bunu göz önüne alarak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Normalde YouTube’daki görüntülerin alt kısmında görüntülerin izlenme ve beğeni sayıları var. Fakat bu sayaçlar sayfa güncellenmediği takdirde değişmez ve birebir sayıda kalır. YouTube’a gelen yeni bilhassa birlikte ise bu sayılar anlık olarak değişecek.

Yeni bilhassa ilgili Google tarafından rastgele bir açıklama gelmese de kimi kullanıcıların bu özelliği test ettiği Reddit gönderilerinde ortaya çıktı. Bu gönderilerde tıpkı vakitte anlık değişiklikler için bir animasyon olacağı da belirtildi. Animasyon ise sayaçlarda olduğu üzere dönerek sayıyı güncelleyecek.

Özelliği test eden kimi kullanıcılar, özellikten pek de şad olmadığını tabir etti. Öte yandan özelliği kapatma bahtlarının olması durumunda kapatmayı tercih edeceklerini de belirttiler. Bunun nedeni de bu YouTube üzerinde yer alan bu sayacın dikkatlerini dağıtması oluyor.

Öte yandan olağan ki de içerikleri tam ekran izlediğinizde animasyon ya da sayaç ekranda yer almıyor. Şu ana kadar YouTube sayaç özelliğini test eden bireylerin pek şad olmadığı görülüyor fakat içerik üreticileri için yararlı olabilir. Bunun nedeni de görüntünün anlık kaç kişi tarafından izlendiğini takip etmeleri oluyor.

Peki, siz YouTube sayaç özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/youtube-sayac-ozellik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir