Yapay zeka hayatımızı nasıl değiştirecek?

Eczacıbaşı’nın, dijital dönüşümü teşvik edip başarılı projeleri ödüllendirdiği Eczacıbaşı Dijitaliz 2023: RISE aktifliğine katıldık.

Yapay zeka hayatımızı nasıl değiştirecek?
  • 0
  • 1
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Eczacıbaşı Topluluğu’nun, dijital dönüşümü teşvik edip başarılı projeleri ödüllendirdiği Eczacıbaşı Dijitaliz 2023: RISE aktifliği, 5 Aralık Salı günü gerçekleşti. Bu değerli aktifliğe katılan SDN Kurucusu Hakkı Alkan ayrıntıları aktarırken Eczacıbaşı Holding İdare Şurası Lider Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı ile de bir röportaj gerçekleştirdi.

Yapay zeka hayatımızı nasıl değiştirecek? Değişimi nasıl anlamalıyız?

Eczacıbaşı Dijitaliz 2023: RISE aktiflik tekrarını izlemek için buraya tıklayın

‘Yükseliş’ temasıyla düzenlenen aktiflikte, iş dünyasından Formula 1’e kadar geniş bir perspektif sunuldu. Konuşmacıların ilham verici paylaşımlarıyla dolu oturumları izleyiciler büyük bir ilgiyle takip etti. Ayrıyeten, topluluğun en başarılı dijital projeleri de ödüllendirildi.

Eczacıbaşı Topluluğu Dijital Dönüşüm Koordinatörü ve Eczacıbaşı Holding İdare Heyeti Üyesi Esra Eczacıbaşı Coşkun, konuşmasında 2018’den beri dijital dönüşümde değerli adımlar attıklarını vurgulayarak, beş yılda tamamlanan 184 projenin operasyonel karlılık içindeki hissesinin yüzde 8’e ulaştığını açıkladı.

Coşkun, bu yıl Dijitaliz’e rekor seviyede, 138 proje müracaatının geldiğini belirterek, artan müracaatların dijital dönüşüme olan ilginin ve gerçek yolda olunduğunun bir göstergesi olduğunu lisana getirdi. Ayrıyeten, dönüşüm seyahatinin sabit bir varış noktası olmadığını, daima bir ilerleme gerektiren ve geleceğe hazır olma uğraşlarının devam edeceğini vurguladı.

Etkinlik, çeşitli oturumlarla devam etti. Teknolojinin Yükselişi ve Gelecek Tesiri oturumunda Paribu Kurucusu Yasin Oral, Rollic Games Kurucusu Burak Vardal ve Insider Kurucusu Hande Çilingir dijital dünyanın geleceğini tartıştılar. Süratli Değişen Dünyada Yapay Zekâ ile Yükselmek oturumunda Eczacıbaşı Topluluğu İdare Şurası Lider Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı ve Yapay Zekâ Uzmanı Azeem Azhar değişik bir sohbet gerçekleştirdi.

Eczacıbaşı Topluluğu Üst Yöneticisi (CEO) Atalay Gümrah, ‘Değişime Adaptasyon’ oturumunda Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar ve Doğan Holding CEO’su Çağlar Göğüş ile dijital dönüşümü CEO perspektifinden ele aldı. Topluluk kuruluşlarının Pazarlama Üst Yöneticileri (CMO) ise pazarlamanın dijital dönüşümüne odaklandı.

VitrA CMO’su Işıl Nergiz’in moderatörlüğünde Eczacıbaşı Yapı Eserleri CMO’su Sibylle Göttgens, Eczacıbaşı Tüketim Eserleri CMO’su Bilge Çiftçi ve Eczacıbaşı İlaç Pazarlama CMO’su Sena Faga, pazarın ve müşterinin değişen taleplerini tartıştılar. Aktifliğin en dikkat çeken konuşmacılarından biri ise eski Formula 1 pilotu ve 13 Grand Prix kazananı David Coulthard’dı; F1’den İş Dünyasına: Dayanıklılık, Çeviklik ve Kadro Çalışması başlıklı konuşmasıyla büyük ilgi gördü.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/yapay-zeka-hayatimizi-nasil-degistirecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir