GTA 6 fragmanında yer alan “Joker”, Rockstar’dan 2 milyon dolar istiyor!

GTA 6 için yayınlanan birinci fragmanda yer alan Florida’lı Joker, Rockstar’ın kendisinden müsaadesiz hareket ettiğini belirtti.

GTA 6 fragmanında yer alan “Joker”, Rockstar’dan 2 milyon dolar istiyor!
  • 0
  • 2
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

‘Florida Jokeri’ olarak da bilinen Lawrence Sullivan, toplumsal medya üzerinden yaptığı açıklamada, merakla beklenen Grand Theft Auto 6’nın (GTA 6) yaratıcıları Rockstar Games’in, oyunun fragmanında kendisine benzetildiği savıyla 1-2 milyon dolar borçlu olduğunu argüman etti.

GTA 6 da dahil olmak üzere tüm oyunların olayı, gerçek hayatın birer parodileri olmaları

GTA serisinin alamet-i farikası olan fragman, toplumsal medyadaki çeşitli viral kliplerin parodisini yapıyor lakin Sullivan, oyundaki belli bir karakterin kendisine gizemli bir benzerlik taşıdığına ikna olmuş durumda.

Sullivan, kendine mahsus boyalı saçları ve yüz dövmeleriyle çektirdiği sabıka fotoğraflarının viral olmasıyla ün kazanmış ve kendisine ‘Florida Jokeri’ lakabı takılmıştı. GTA 6 fragmanındaki kelam konusu karakterin mor saçları ve göz ve yanak etrafındaki emsal dövmeleri, Sullivan’ın ısrarla “Bu benim. İlham aldıkları kişi bu. Bu benim. Bu benim” demesine sebep oldu.

Sosyal medyada paylaşılan bir görüntüde, Rockstar Games’in bir diyaloğa girmesi ya da kendisine yüklü bir tazminat ödemesi gerektiği konusunda ısrar ederek, “Hepiniz benim benzerliğimi aldınız. Hepiniz benim hayatımı aldınız” dedi.


Soldaki Florida Jokeri, sağdaki GTA 6 fragmanı

Bu maddi tazminat talebi Rockstar Games için bir birinci değil. Daha evvel Grand Theft Auto V’in (GTA V) piyasaya sürülmesi sırasında aktris Lindsay Lohan, oyundaki küçük bir karakter için benzerliğini kullandıkları savıyla şirketi dava etmeye çalışmıştı. Fakat mahkeme 2018 yılında Lohan’ın argümanlarını reddetti ve karakteri “jenerik bir genç kadın” olarak kıymetlendirdi. Sullivan, en azından şu an itibariyle, Rockstar Games’e karşı yasal süreç başlatmadı.

Tartışmalar sürerken, gerçek dünyadaki bireyler ile görüntü oyunlarındaki kurgusal karakterlerin kesişimi hakkında sorular ortaya çıkıyor. GTA 6 fragmanında gerçek dünyadaki muadili Florida kadar kaotik bir Vice City tasvir edilmiş olması, Sullivan’ın şikayetlerinin oyun için benzerlikle ilgili bir dizi tartışmanın sonuncusu olmayabileceğini düşündürüyor.

Sullivan’ın argümanının yasal bir desteği olup olmadığını vakit gösterecek. Kendisine ayrıyeten Red Dead Redemption 2’de Arthur Morgan’ı canlandıran Roger Clark da karşılık verdi: “Hiçbir vakit seninle bağlantıya geçmeyecekler. Sana verdikleri bu ünlenme talihini kullan ve 2 milyon dolardan vazgeç.”

Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/gta-6-fragman-adam-rockstar-2-milyon-dolar-istiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir