ChatGPT resmen tembelleşti! Şirketten açıklama geldi

ChatGPT GPT-4 için son vakitlerde şikayetler gelmeye başladı. Bu şikayetler, yapay zeka aracının tembelleştiği tarafında.

ChatGPT resmen tembelleşti! Şirketten açıklama geldi
  • 0
  • 6
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Son yıllarda gelişen teknolojinin eserlerinden ChatGPT, geçtiğimiz yılın sonlarına yanlışsız OpenAI tarafından kullanıma sunuldu. O vakitten bu yana teknoloji dünyasının gündeminden hiç düşmeyen yapay zeka takviyeli sohbet robotu, şimdilerde ise tembel olmasıyla kullanıcılardan şikayet alıyor. Şirket, geri dönüşlerin akabinde resmi bir açıklama yaptı. İşte ayrıntılar…

ChatGPT GPT-4’ün istenildiği üzere cevap vermediği söyleniyor

Bildiğiniz üzere ChatGPT için GPT-3.5 ve GPT-4 halinde iki yapay zeka lisan modeli seçeneği bulunuyor. GPT-4, bir evvelki sürümü kıyasla çok daha fazla yeteneğe sahip fakat son vakitlerde kimi raporlar, onun biraz tembelleştiğini öne sürüyor.

Kullanıcılar, GPT-4 lisan modeli ile desteklenen ChatGPT’yi kullandıklarında artık eskisi üzere her şeye karşılık alamadıkları tarafında şikayetlerde bulunuyor. Kendisinin daha evvelden cevaplandırabildiği sorulara “bunu sen de bilebilirsin / yapabilirsin” biçiminde cevaplar verdiği söyleniyor.

Artan şikayetlerin akabinde OpenAI, ChatGPT’nin resmi X (Twitter) hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Şirket, kullanıcılar tarafından yapılan geri dönüşler üzerine bu sorunun farkında olduklarını ve GPT-4 lisan modelinin 11 Kasım tarihinden itibaren güncellenmediğini lisana getirdi. Bu türlü bir durumun kestirim edilemez olduğunu belirten firma, sorunun çözülmeye çalışıldığını açıkladı.

GPT-3.5 kullanıcıları da birebir sorunu yaşıyor mu?

ChatGPT’yi kullanabilmek için GPT-3.5 ve GPT-4 halinde lisan modeli seçenekleri olduğunu söylemiştik. GPT-3.5 fiyatsız bir biçimde kullanılabiliyorken, GPT-4 içinse aylık bir fiyat karşılığında abone olmak gerekiyor. GPT-3.5 kullanıcıları, istedikleri üzere cevap alabildiklerini söylüyor. Hasebiyle kelam konusu sorun, sırf GPT-4 lisan modelinde üzere görünüyor.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? ChatGPT sizce de tembelleşti mi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/openai-chatgpt-gpt-4-istenildigi-gibi-yanit-vermiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir