Yapay zeka dayanaklı Sony DualSense geliyor!

Sony, oyunları basitçe kazanmanıza yardımcı olacak yapay zeka takviyeli DualSense modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Yapay zeka dayanaklı Sony DualSense geliyor!
  • 0
  • 0
  • 5 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Oyuncuların dövüş oyunlarında işlerini kolaylaştıracak yapay zeka dayanağı Sony DualSense‘e geliyor. Güçlü dövüşlerin üstesinden gelebilmek için yapay zekadan dayanak almayı planlayan Sony, yapay zeka takviyeli DualSense modelini yakında piyasaya sürecek.

Zorlu misyonların üstesinden gelecek yapay zeka takviyeli DualSense geliyor!

Konsoldan oyun oynamak bilgisayar kullanıcıları için her vakit kuvvetli olmuştur. Bilhassa FPS oyunlarını konsoldan oynamak kullanıcıları epeyce yoruyor. Artık Sony bu sıkıntıya bir tahlil ile geliyor. Şimdiye kadar FPS oyunlarında otomatik odak özelliği ile bir nebze kolaylık sağlayan Sony, yeni DualSense modelinde günümüzün tanınan teknolojisi yapay zekadan yardım almayı amaçlıyor.

Sony’nin yaptığı bir patent başvurusu ortaya çıktı. Yıllardır kullandığı dokunmatik yüzeyi bir ekrana çeviren Sony, bu kısımda yapay zeka tabanlı bir sisteme geçiş yapıyor. Düğme komutlarını görüntüleyerek oyunculara yardımcı olmayı planlayan şirket, tekrar bu ekranda oyunun güç kısımlarında hangi girdilerin kullanılması gerektiğini önerecek.

Oyun ile ilgili birtakım ipuçları ve teklifler sunacak olan Sony, bilhassa dövüş oyunlarında büyük kolaylık sunacak üzere duruyor. Örneğin kuvvetli bir maçta hangi özel hareketin maçı kurtaracağını görmek oyuncular için büyük avantaj olacak.

Şimdilik bir patentten ibaret olan yapay zeka takviyeli DualSense, önümüzdeki aylarda kullandığımız bir eser haline gelebilir. Bakalım Sony, yapay zeka ile iç içe çalışan DualSense’i PlayStation tutkunlarına ne vakit sunacak? Siz yapay zeka takviyeli DualSense’i nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/yapay-zeka-destekli-sony-dualsense-geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir