Akşener’e ne teklif etti? Özgür Özel, yankı uyandıran görüşmenin ayrıntılarını paylaştı

CHP Genel Lideri Özgür Özel, ÂLÂ Parti başkanı Meral Akşener ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını paylaştı. Özel, Akşener’e mahallî seçimde işbirliği yapmak için bir çalışma masası kurmayı teklif ettiklerini belirterek, “Sayın Akşener bana ‘Ne teklif ediyorsunuz?’ diye sordu. ‘Bir masa kuralım; İstanbul, Ankara ve 11 büyükşehirden başlayarak Türkiye’yi konuşalım’ dedim. Onlara çalışma masası teklif ettik” dedi.

Akşener’e ne teklif etti? Özgür Özel, yankı uyandıran görüşmenin ayrıntılarını paylaştı
  • 0
  • 0
  • 5 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

CHP’nin Antalya’da milletvekilleriyle yaptığı kamp dün sona ererken CHP önderi Özgür Özel, geçtiğimiz hafta DÜZGÜN Parti başkanı Meral Akşener’i ziyaretine ait merak edilenleri anlattı. Özel, “Sayın Akşener bana ‘Ne teklif ediyorsunuz’ diye sordu. ‘Bir masa kuralım; İstanbul, Ankara ve 11 büyükşehirden başlayarak Türkiye’yi konuşalım’ dedim. Onlara çalışma masası teklif ettik” tabirlerini kullandı.

AKŞENER’İ ZİYARET EDİP İŞBİRLİĞİ TEKLİF ETMİŞTİ

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde Genel Merkez binasındaki makamında CHP Genel Lideri Özgür Özel ile bir ortaya gelmişti. Akşener, toplantı sonrası kameralar karşısına geçip, “Bizim bir kararımız var. 81 vilayette tek başımıza seçime girmek formunda. İki siyasi parti olarak hiç değilse birtakım yerlerde iş birliği yapabilir miyiz sorusunu, Genel Yönetim Konseyi’ne tekrar götürebilir misinizi konuştuk. Pazartesi günü biz doğal olarak GİK’i toplayacaktık. Bu soruyu GİK’e soracağız. Onlar nasıl bir karşılık verecek o vakit göreceğiz.” demişti.

“ÇALIŞMA MASASI TEKLİF ETTİK”

Siyaset kulisleri bugün UYGUN Parti’den çıkacak karara odaklanırken Özgür Özel ise görüşmenin ayrıntılarını paylaştı. Özel, Akşener’e bir çalışma masası teklif ettiğini belirterek; “Bana ‘Ne teklif ediyorsunuz’ diye sordu. Ben de ‘Kararınızı kaldırırsanız, bir masa kuralım ve başına geçelim; İstanbul, Ankara’dan, 11 büyükşehirden başlayarak Türkiye’yi konuşalım’ dedim. Biz onlara çalışma masası teklif ettik” dedi.

Özel ayrıyeten “İYİ Parti kabul ederse oturup süratli bir halde ittifak görüşmelerini yaparız. Aksisi durumda adayları tespit edip alana çıkarız. DÜZGÜN Parti’nin kararına saygılıyız” sözlerini kullandı.

Kaynak: ANKA / Beğenilen Işık Bayar – Siyaset

Haberler.com

https://www.haberler.com/politika/aksener-e-ne-teklif-etti-ozgur-ozel-yanki-16592782-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir