Elon Musk söyleyecek kelam bulamadı! Mars’a gitme maksadı, bir hayalden mi ibaret?

Teknoloji dünyasının en değerli isimleri ortasında yer alan Elon Musk, kendisine yöneltilen bir soru karşısında donup kaldı! İşte ayrıntılar

Elon Musk söyleyecek kelam bulamadı! Mars’a gitme maksadı, bir hayalden mi ibaret?
  • 0
  • 0
  • 5 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Teknoloji dünyasının en kıymetli isimleri ortasında yer alan Elon Musk, Mars’ı kolonileştirme planlarıyla birlikte sık sık gündeme taşınıyor. Musk, bu konuda yaptığı açıklamalarda ekseriyetle rahat ve özgüvenli bir hal sergiliyor olsa da yakın vakitte sorulan bir soruya verecek karşılık bulamadı. İşte detaylar

Elon Musk, hangi soruyla şaşkına döndü?

Bilindiği üzere Musk, uzun vakittir insanlığın Mars’a rahatlıkla seyahat edebilmesini ve gezegenin kolonileşmesine ortam hazırlanabilmesini hedefliyor. SpaceX ve öbür teşebbüsleriyle birlikte bu amacına ait çalışmalarını sürdüren dev isim, eline geçen her bir fırsatı geniş vizyonunu ve savlı yaklaşımını sergilemek ismine pahalandırıyor. Elon Musk’ın bu tezli yaklaşımı birçok vakit muvaffakiyetle basına yansıtılabiliyor olsa da fark edilen birtakım nüansların varlığı dikkat çekiyor.

Musk’ın ‘kusursuz’ Mars gayeleri, ne yazık ki birtakım temel sorun ve tehlikeleri gözardı ediyor. Google DeepMind’ın kurucu ortağı Demis Hassabis’in yapay zeka teknolojisinin denetimsiz gelişmesinin bu planları nasıl etkileyebileceği ile ilgili yönelttiği soruya Musk tarafından verilebilecek bir karşılığın olmaması, muhtemel meselelerin öngörülmediğini gösteriyor.

Elon Musk’ın Mars planı, şu ana dek öngörülenlerin de ötesinde birçok mahzur ve sorunu da beraberinde getirecek üzere görünüyor. Çalışmalar tezli bir halde sürdürülse de gözardı edilen bu üzere ayrıntılar, süreci olumsuz istikamette etkileyebilir. Pekala, sizler bu bahisle ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/elon-musk-mars

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir