Whatsapp sesli bildirilere ‘nihayet’ dedirten özellik geldi!

Yeniliklerine sürat kesmeden devam eden Whatsapp kaybolan sesli ileti gönderme özelliğini kullanıma sundu. Ayrıntılar haberimizde.

Whatsapp sesli bildirilere ‘nihayet’ dedirten özellik geldi!
 • 0
 • 1
 • 10 Aralık 2023
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Whatsapp resmi bloğundan yaptığı açıklamada, bir sefer görüntülendikten sonra kaybolan sesli bildiriler gönderme özelliğini getirdiğini duyurdu. Saklılığın her geçen gün daha değerli olduğu günümüzde, Whatsapp’a gelen bu özellik birçok kullanıcıyı sevindirmiş üzere görünüyor.

Whatsapp’a bir kere görüntülendikten sonra kaybolan sesli bildiri özelliği geldi

Whatsapp kapalılığı arttırmak için 2021 yılında fotoğraf ve görüntüler için Bir Kere Görüntüle özelliğini getirdi. İletileşme uygulaması artık bu özelliği biraz daha genişleterek sesli iletileri da dahil etti. Artık göndermiş olduğunuz sesli bildiri için Bir Kere Görüntüle seçeneğini seçip gönderdiğinizde, karşı taraf bildirisi dinledikten sonra bildiriniz kaybolacak.

Bir defa görüntülendikten sonra kaybolacak sesli bildiriler “tek seferlik” ibaresiyle belirtiliyor. Böylelikle sizin için kapalılığı değerli mevzularda gönderdiğiniz sesli iletiler daha inançlı hale gelmiş olacak. Örneğin kredi kartı bilgilerinizi yahut bunun üzere kritik bilgilerinizi sesli bildiri olarak gönderiyorsanız bu özellik işini görecektir.

Whatsapp kaybolan sesli ileti nasıl gönderilir?

 • Mesaj göndermek istediğiniz sohbet ekranını açın.
 • Sağ alt köşedeki Mikrofon simgesine basılı tutup Kilit simgesine sürükleyin.
 • Konuşmanızı bitirdikten sonra (1) simgesine dokunun. (1) simgesinin yeşile dönmesi, iletinin kaybolan ileti olarak ayarlandığı manasına gelir.
 • Son olarak bildirisi gönderin.

Bir kere görüntülendikten sonra kaybolan sesli ileti, karşı taraf iletisi dinledikten sonra siliniyor. Sesli ileti karşı tarafın telefonuna kaydedilmiyor. Lakin karşı tarafın diğer bir telefonla yahut kayıt aygıtıyla sesinizi kaydedebileceğini unutmayın. Bununla birlikte kaybolan sesli ileti öteki bireylere iletilemez, kaydedilemez, paylaşılamaz ve bu içeriklere yıldız eklenemez. Gönderdiğiniz yahut aldığınız kaybolan sesli ileti, 14 gün boyunca dinlenmezse otomatik olarak siliniyor.

Whatsapp kaybolan sesli bildiri özelliği tüm dünyada kademeli olarak dağıtılmaya başlandı. Yeni özellik hakkında sizlerin fikirleri neler?

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/whatsapp-sesli-mesajlar-ozelligi-2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir