Otomobilimi nereye park ettim sıkıntısına son! İşte Google’ın yeni özelliği

Android Auto bundan bu türlü Google Haritalar uygulamasını kullanarak park yerinizi kaydedecek. İşte ayrıntılar!

Otomobilimi nereye park ettim sıkıntısına son! İşte Google’ın yeni özelliği
  • 0
  • 2
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Google, Android Auto kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak ismine yeni bir özelliği devreye soktu: Park Pozisyonunu Kaydet. Son güncelleme ile birlikte şoförler varış noktalarına ulaştıklarında yalnızca bir dokunuşla araçlarını park ettikleri yeri kolaylıkla bulabilecekler. Bu yenilik sayesinde araçlarını karmaşık otoparklarda yahut kent merkezlerinde bulmaktan sıkılan şoförlere yönelik kalıcı bir tahlil sunulacak. Android Auto, Google Haritalar’ı kullanarak park yerinizi kaydedecek.

Android Auto, Google Haritalar’ı kullanarak park yerinizi kaydedecek

Android Auto, gelen son güncellemeyle birlikte Google Haritalar aracılığıyla şoförlere varış noktalarına ulaştıklarında park yerlerini kaydetmelerini hatırlatan kullanışlı bir özellik sunuyor. Artık kolay bir “Park Pozisyonunu Kaydet” düğmesine dokunarak, aracınızı park ettiğiniz yerin koordinatlarını kaydedebilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde, gelecekte aracınızı bulma konusundaki gerilimi ortadan kaldırmak ve park yerini süratlice hatırlamak mümkün olacak. Android Auto kullanıcıları, bu özellik sayesinde park etme tecrübesini daha yönetilebilir hale getirerek seyahatlerini daha keyifli bir hale getirebilecekler.

Google Haritalar ne kadar inançlı?

Google Haritalar, akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 67’sinden fazlasının güvendiği bir navigasyon aracı olarak öne çıkıyor. Bu istatistik, kullanıcıların Google’a duyduğu itimadın ve kullanımının ne kadar yaygın olduğunu gösteriyor.

Kullanıcılar, park yerini kaydettiklerinde bu bilgileri Google’ın hesaplarına inançlı bir formda kaydedilecek. Sonraki gün Android aygıtlarında otomatik bir hatırlatıcı ile karşılaşacaklar, bu da aracın park edildiği pozisyonu hatırlamalarına yardımcı olacak.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin de aracınızı park ettiğinizde yeri bulamadığınız anlar oluyor mu? Olduysa bu türlü bir özelliği kullanır mıydınız? Fikirlerinizi yorumlar kısmında yazabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/android-auto-google-haritalar-park-yeri-kaydetme-ozelligi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir