Türkiye’nin büyüme planı açıklandı! Teknoloji…

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan büyüme trendi için yüksek teknoloji vurgusu… İşte tüm detaylar!

Türkiye’nin büyüme planı açıklandı! Teknoloji…
  • 0
  • 8
  • 29 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından düzenlenen ‘İş Güvenliğinin Yıldızları Ödül Töreni’ Kuruçeşme’de gerçekleşti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın da katıldığı merasimde, Türkiye’nin istikrarlı büyüme trendini sürdürmek ismine dijital dönüşümün değerine vurgu yapıldı.

Bakan Kacır’dan büyüme trendi için yüksek teknoloji vurgusu!

Bakan Kacır, Türkiye’nin global bir üretim ve teknoloji üssü olma amacı doğrultusunda sanayi ve teknoloji alanında çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Bölgesinde güç sahibi, dünyada kelam sahibi bir Türkiye için sanayi ve teknoloji başta olmak üzere her bölümde daha fazla çalışıyoruz. Düşük teknolojili eser ihracatından adım adım orta-yüksek teknolojili bir üretim yapısına geçtik” dedi.

Bakan Kacır ayrıyeten, Türk Standartları Enstitüsü’nün iş sıhhati ve güvenliği idare sistemi çalışmalarına öncülük ettiğini ve bugüne kadar 450 kuruluşun belgelendirildiğini tabir etti. “Bu sayıyı artırmak için çalışmalıyız” diyen Kacır, MESS’in Türkiye’nin iş barışına değerli katkılar sağlayan bir kuruluş olduğunu vurguladı.

Dijital dönüşüm konusundaki gayretlerini da lisana getiren Bakan Kacır, “Sanayi ve teknoloji gelişim seyahatimiz devam ederken, dijital dönüşüm değerli kritik başlıklarımızdan biri. MEXT Teknoloji Merkezi, endüstrimizin dijital dönüşüm süreçlerine rehberlik ediyor, iş birliklerini artırıyor ve dijital dönüşüm vizyonumuzu geliştiriyoruz” formunda konuştu.

MESS İdare Şurası Lideri Özgür Burak Akkol ise ödül merasiminde yaptığı konuşmada, yeni teknolojilerin iş sıhhati ve güvenliği alanında kazaların önlenebilir olduğunu belirterek, “Sıfır iş kazası gayesine ulaşmak dijital tahliller ile artık daha kolaylaşıyor” dedi. Ayrıyeten, mükafatların zelzele bölgesindeki bayanlar tarafından el emeğiyle yapıldığını ve Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak sahiplerine verildiğini açıkladı.

Ödül merasiminde, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Lütfihak Alpkan da iştirak gösterdi. Merasimde, 5 kategoride toplam 33 ödül sahiplerini buldu. Cumhuriyetin 100. yılı vesilesiyle, en çok müracaat yapan ve ödül alan 6 MESS üyesi şirkete ise İSG 100. yıl özel mükafatı verildi.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/turkiye-buyume-plani-yuksek-teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir