Apple analistinden değerli iddia! Huawei P70 satışları rekor kırabilir

Ming-Chi Kou, Huawei P70 serisi satışları ve sevkiyatı için rekor bekliyor. İşte Huawei P70 serisi ve ortaya çıkan özellikleri

Apple analistinden değerli iddia! Huawei P70 satışları rekor kırabilir
  • 0
  • 4
  • 29 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Apple tahlilleri ile tanıdığımız ve çoklukla gerçek öngörülerde bulunan Ming Chi Kuo, Medium hesabında Huawei P70 serisi hakkında kıymetli bir tahlil paylaştı. Öncelikle Kuo’nun değerli tahlillerini şirket içi birtakım sızıntılarla irtibatlı olduğu gerçek. Bu manada Chin-Kuo Huawei P70 serisi için ortaya çıkan kimi özellikleri de yazısında açıkladı. Chin Kuo bilhassa P70 serisinin satış oranının geçen seneye nazaran %230 büyüyeceği görüşünde.

Huawei P70 serisi özellikleri ve kestirimi satış rakamları

Ming Chi Kuo’ya nazaran Huawei P70 serisi, P70, P70 Pro ve P70 Arka isminde üç modelle karşımıza çıkacak. Burada belirtilen Arka modelinin Porsche Design üzere özel bir model olması bekleniyor. Kuo’a bu seride özel ve değerli bir mercek kullanılacağını aktardı.

Ünlü analist, Huawei’nin yeniden bu seride 5G takviyeli Kirin işlemcisine yer vereceğini açıkladı. Burada Mate 60 serisinde karşımıza çıkan Kirin 9000S ile yine müsabakamız muhtemel. Bildiğiniz üzere bu işlemci 7 nm fabrikasyon sürecinden geçmiş olsa da 5G özelliğine sahip. Bu da Huawei’nin bilhassa Çin’de satışlarını tekrar artırmasını sağladı. Ming Chi-Kuo Huawei P70 satışları için de emsal bir tesirin olacağı kanısında.


Huawei P70 modelinin varsayımı tasarımı

Kuo, bu manada P70 serisinde de bu artışın devam etmesini bekliyor. Analiste nazaran Huawei P70 sevkiyatı rekor kırarak geçen seneye nazaran yüzde %230 artması mümkün. Bu manada sevkiyatın yıllık bazda 13-15 milyon adete ulaşma ihtimali var. Tekrar amiral gemisi modelin 2024’ün birinci çeyreğinde satışa sunulması beklentiler ortasında.

Ancak işler yolunda gitmez ve tekrar stoklama talepleri düşerse bile Kuo, sevkiyatın %150 büyüyerek 10-12 milyon adete ulaşmasını bekliyor. Her ne kadar sevkiyat sayıları direkt satış olmasa da mağazalarda satış olmadan yeni sevkiyat gelmeyeceği de ortada. Yani Huawei P70 serisi satışları da rekor kırarak bu sevkiyat sayılarına ulaşabilir.

Huawei P70 serisi ve özellikleri

Huawei P70 serisi özellikleri ise yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Kuo, Huawei P70 modelinde 5P lens ve 1/3,6 inç büyüklüğünde telefoto sensör kullanılacağını açıkladı. P70 Pro modelinde ise 6P lens ve 1/2,5 inç sensör büyüklüğü karşımıza çıkıyor. P70 Arka ise 1 inç sensör büyüklüğü ve 1G6P lens karşımıza çıkacak. Akıllı telefon lenslerinde karşımıza çıkan P, lenslerin plastikten yapıldığı manasına geliyor. Lakin bunu akıllı telefon kameralarında doruğa oynayan Huawei’de yapıyor. Burada değerli olan ise kullanılan lens sayısının fazlalığı. Bu sayede akıllı telefon kamerası ışığı daha yeterli kırabiliyor.

Yine de materyal kalitesi, fotoğraf kalitesini de bir nebze etkiliyor olsa da bu kadar küçük bir alanda cam lens kullanmanın maliyeti hayli fazla. Fakat Huawei P70 Arka modelinde 1 cam lens 6 plastik lens kullanacak. Burada yer alan 1G6P tabiri de bunu anlatıyor. Bunun maliyeti ise 7P yani 7 katman lens kullanan bir lensten epeyce değerli. Bu da Huawei P70 Arka modelinin başkalarının yanında epey kıymetli olacağının da göstergesi.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/huawei-p70-serisi-ozellikleri-satislari-rekor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir