Tüm dünya bunu konuşuyor! Hyundai, menzil sıkıntısını çözecek teknolojiyi duyurdu

Hyundai Motor Kümesi, Seul’de gerçekleştirdiği lansman ile “Tek Tekerlekli Tahrik Sistemi – Universal Wheel Drive System”i tanıttı.

Tüm dünya bunu konuşuyor! Hyundai, menzil sıkıntısını çözecek teknolojiyi duyurdu
  • 0
  • 0
  • 7 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Hyundai Motor Kümesi, Seul’de gerçekleştirdiği lansman ile “Tek Tekerlekli Tahrik Sistemi – Universal Wheel Drive System”i tanıttı. Bu yenilikçi araç tahrik sistemi, gelecekteki mobilite aygıtlarının dizaynında ihtilal yaratmayı hedefliyor.

Hyundai, Tek Tekerlekli Tahrik Sistemi ile yeniliklerin kapısını aralıyor!

Hyundai’nin geliştirdiği bu yeni Tek Tekerlekli Tahrik Sistemi, sürüş konforunu olumsuz etkilemeden yüksek verimlilik ve güç sunuyor. “Uni Wheel” ismi verilen sistem, ana tahrik sistemi bileşenlerini tekerlek göbeği içindeki boş alana taşıyarak, elektrikli araçların kabininde mevcut alanı kıymetli ölçüde artırıyor.

Aynı vakitte, fonksiyonel olarak entegre bir tekerlekten çekiş sistemi olarak misyon yapan Uni Wheel, elektrikli araçların redüksiyon dişlisini tekerlek göbeğinin içine gerçek hareket ettirerek tahrik millerinin uzunluğunu azaltıyor. Bu sayede daha düz bir yer konfigürasyonu mümkün oluyor.

Uni Wheel sistemi, şoförlere daha fazla sürüş menzili ve geniş bir yolcu oturma alanı sunmanın yanı sıra, geleceğin mobilitesine de ışık tutuyor. Hyundai Motor Kümesi, bu inovatif sistemini kendi markalarının modellerinde kullanmayı planlıyor ve daima olarak geliştirmeye devam ediyor.

Hyundai Motor Grubu’nun gelecekteki araç mimarilerinde alan kullanımına odaklanması, müşteri memnuniyetini artırmanın yanı sıra, araç sahiplerine daha varlıklı bir kullanıcı tecrübesi sunma amacını taşıyor.

Bu sistem, çeşitli kullanım gayeleri için optimize edilmiş geleceğin mobilite eserlerinde rahatlıkla kullanılabilecek bir teknoloji olarak öne çıkıyor. O denli ki elektrikli araçlarda daha geniş iç yer ve artırılmış sürüş menzili sunacağı için menzili ve iç hacmi en düşük olan B segment hatchbacklere yarayacak üzere duruyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/hyundai-tek-tekerlekli-tahrik-sistemi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir