iOS 17 yeni bir meseleyle gündemde! Giderek artıyor

Geçtiğimiz eylül ayında kullanıma sunulan iOS 17, bu sefer uygulama kapanma sıkıntısıyla gündeme geldi. İşte detaylar!

iOS 17 yeni bir meseleyle gündemde! Giderek artıyor
 • 0
 • 0
 • 7 Aralık 2023
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Apple’ın eylül ayında kullanıma sunulan iOS 17 güncellemesi sık sık gündeme geldi. İşletim sistemi, kullanıma sunulduğu andan itibaren pek çok kusur ile kullanıcı karşısına çıktı. iOS 17 artık de yeni bir sıkıntıyla gündemde. Yeni güncellemeyi kullananlar bu kere bildiri yazarken uygulamadan atıldıklarını söylüyor.

iOS 17 uygulama problemine süreksiz tahlil bulundu!

Apple, iPhone’lar için iOS 17 güncellemesi geçtiğimiz eylül ayında kullanıma sunuldu. Yeni güncellemeyle birlikte iPhone kullanıcıları birçok yeni özelliğe kavuştu. Fakat yeni özelliklerin yanı sıra birçok yanılgı da beraberinde geldi.

Şirket yayınladığı orta güncellemelerle bu sıkıntıları tahlile kavuşturuyor. Fakat sıkıntılar listesine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Artık de iOS 17 kullanıcıları yeni bir sıkıntıyla karşılaştı. Kullanıcılar, ileti yazarken birden uygulamadan atıldıklarına dair paylaşımlar yapıyor.

İddialara nazaran kullanıcılar, Notlar ve Mesajlar gibi uygulamalarda yazı yazarken uygulamadan atılıyor. Bu sorun ise ekranda yazı yazmaya devam ederken oluyor. Ayrıyeten kelam konusu sorun telefonlardaki uygulama değiştiricisinin bir anda çalışmasıyla meydana geliyor.

Pek çok kullanıcı bu kusurun süratli bir biçimde klavyeyi kullandıktan sonra ortaya çıktığını belirtti. Ayrıyeten birtakım kullanıcılar telefonlarını iade ettikten sonra aldıkları yeni aygıtta da tıpkı sorunu yaşadıklarını tabir etti. Yaşanan bu problemlerin akabinde süreksiz bir tahlil bulundu. O da Ulaşılabilirlik özelliğini devre dışı bırakmak.

Belirtilene nazaran bu özelliği devre dışı bıraktıktan sonra uygulama değiştiricinin birden açılması sorunu ortadan kalkıyor. Bu özelliği devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenler şu halde:

 • Telefonunuzdan Ayarlar’ı açın.
 • Ardından Erişebilirlik seçeneğini seçin.
 • Sonrasında ise ‘Fiziksel ve Devimsel’ başlığı altında yer alan Dokunma seçeneğine tıklayın.
 • Son olarak Ulaşılabilirlik seçeneğinin etkinlikten çıkarın.

Peki, siz iOS 17 uygulama sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz bu türlü bir sorun yaşadınız mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/ios-17-uygulama-kapanma-sorun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir