The Walking Dead hayranlarına berbat haber! Oyunu kapatılıyor

The Walking Dead: Betrayal sevenlere geliştiriciden makus haber geldi. Oyunun kapatılacağı açıklandı. İşte nedeni…

The Walking Dead hayranlarına berbat haber! Oyunu kapatılıyor
  • 0
  • 1
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Oyun dünyası orijinal üretimlerle daima olarak büyüyorken, öte taraftan kapatılan oyunlar da hiç eksik olmuyor. Her yıl birçok oyun piyasadan siliniyorken, son yapılan açıklamaya nazaran The Walking Dead: Betrayal da bu imaller ortasına dahil oluyor.

The Walking Dead: Betrayal sevenlere makus haber!

The Walking Dead cihanında geçen ve hayatta kalma oyunu olan The Walking Dead: Betrayal, 5 ila 8 bireyle oynanabilen bir imal olarak geçtiğimiz aylarda erken erişim ile piyasaya sürüldü. Fakat ne yazık ki erken erişim etabında olmasına karşın beklenmedik bir sona geldi.

Other Ocean Interactive tarafından geliştirilen ve Skybound Games tarafından yayınlanan The Walking Dead: Betrayal için geliştirme sürecinin durdurulduğu açıklandı. Bu kapsamda oyun, 15 Aralık tarihinde büsbütün kapatılacak.

Bu kararı verirken çok düşündüklerini açıklayan geliştirici şirket, büyük emek vermelerine karşın oyunun başlangıçta beklenen ilgiyi göremediğini belirtti. Hayal kırıklığına uğradığını lisana getiren firma, oyunu Steam‘den kaldırmak için 11 Aralık‘ta görüşmelere başlayacak.

Para iadesi yapılacak mı?

The Walking Dead: Betrayal destekçilerine teşekkür eden şirket, oyunu satın alan kullanıcılara hiçbir kesinti olmadan para iadesi yapılacağını belirtti. Bu bağlamda siz de Steam üzerinden para iadesi talebinde bulunabilirsiniz.

Aslına bakacak olursak bu karar pek de şaşırtan olmadı. O denli ki oyunun Steam yorumlarına nazaran birçok oyuncu oyundan mutlu kalmamış üzere görünüyor. Bilhassa birçok kişi, The Walking Dead: Betrayal için sunduğu cümbüşe nazaran gereğinden değerliye satıldığını lisana getiriyor.

Bu durumda şirket, oyuna yeni içerikler ekleyerek oyunculara daha fazla cümbüş sunmayı düşünebilirdi. Lakin bunun yerine oyunun direktmen kapatılma kararına gidilmesi, bütçe sorunu olabileceğini akıllara getiriyor. Son olarak The Walking Dead: Betrayal‘ın geçtiğimiz aylarda kısa bir müddetliğine fiyatsız erişime açılmıştı. Firma böylece oyuncu sayısını az da olsa artırmayı denemişti. Lakin görünen o ki bu pek de işe yaramadı.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? The Walking Dead: Betrayal‘ı oynamış mıydınız? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/the-walking-dead-betrayal-kapatiliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir