Steam’den bir vurucu atılım daha! Artık o sistemlere dayanak yok

Steam vurucu ataklarına devam ediyor. Şirket bu sefer macOS High Sierr macOS Mojave ve 32-Bit dayanağında değişiklik yaptı.

Steam’den bir vurucu atılım daha! Artık o sistemlere dayanak yok
  • 0
  • 1
  • 3 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Bildiğiniz üzere Steam platformu son günlerde gündemden düşmüyor. Oyun ve yazılım satış platformu olan Steam fiyat siyasetlerindeki değişikliklerin akabinde takviye verdiği sistemlerle ilgili değişikliklerde yaptı. Tekrar dikkat çekmeyi başaran platform bu sefer 32-Bit ve macOS Mojave ile alakalı süreçlerinde güncellemeye gitti. İşte detaylar…

macOS Mojave ve 32-Bit dayanağı artık yok!

Geçtiğimiz haftalarda fiyat siyasetinde değişikliğe giden Steam artık Türkiye üzerinde dolar ile satışlara başlamıştı. Türk Lirası ile satış olayını bitiren platform bunu “başka ülkelerdeki bireylerin Türkiye üzerinden düşük kurla oyun satın almasına ve bunun platformun kârını düşürmesi” sebeplerine bağlamıştı. Birçok bölümden reaksiyon alan Steam için birtakım oyuncular yeni alternatiflere yönelmenin vakti geldi yorumlarını yaptı.

Bunun yanında birçok kesimde Steam için “ufak bir kar oranı için bir ülkenin tüm oyuncularını üzmek saçma” üzere yorumlar yaptı. Steam’in Türk Lirası ile satış sistemini kaldırması hakkındaki fikirlerinizi de haberi bitirdikten sonra yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Son gelen haberlerse bir darbe daha vuruyor. Steam çıkışı 2017 yılında olan ve şimdi 6 yaşında olan macOS High Sierra, çıkışı 2018 yılında olan 5 yaşındaki macOS Mojave ve 32-Bit takviyesini kaldırıyor. Firma bu hususta büyük bir kısmın kalbini kırıyor çünkü her ne kadar 5 ve 6 yıllık işletim sistemleri eski üzere lanse edilse de hala bu sistemler ile oyun oynamak isteyen bir kesim var.

Steam’in bu siyaseti da önemli manada problemlere yol açabilir. Bunun yanında Türk Lirası ile satış sistemini kaldırmasının akabinde yaşadığı ağır tenkit sürecini tekrar yaşayabilir. Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Daha fazlası için ShiftDelete.Net YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/steam-macos-32-bit-destegi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir