Sony, Xperia’nın fişini çekiyor! Lakin daha büyük planları var

Sony, Xperia serisini sonlandırmaya mı hazırlanıyor? Savlara nazaran şirket, 2025’te ekran altı kamerasıyla yeni bir marka tanıtacak.

Sony, Xperia’nın fişini çekiyor! Lakin daha büyük planları var
  • 0
  • 3
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Akıllı telefon ve tablet dünyasında sarsıntılı bir geçmişe sahip olan Sony’nin bu kapsamda birtakım planları olduğu bildirildi. Çin’den gelen iki büyük sızıntı, 15 yıllık ikonik Xperia markasının emekliye ayrılacağını ortaya koydu. Fakat şirket, 2025’te ekran altı kamerasıyla geri dönmeyi de planlıyor.

Sony, 2025’te Xperia yerine farklı bir markaya geçiş yapacak

Sony’nin taşınabilir departmanı için büyük bir değişiklik yapmaya hazırlandığı bildirildi. Buna nazaran şirket, Xperia markasını “2008-2023” yılları ortasında yaşatma maksadını tamamladı. Japon şirketin, 2025 yılında yeni bir akıllı telefon markası tanıtmayı planladığı argüman ediliyor.

Sızıntılara nazaran şirket, 2025 yılında farklı bir markayla ve üst seviye teknolojilerle geri dönecek. Bunların başında ekran altı kamerası olacak. Bu, çentik yahut ekrana gömülü selfie kamerasının tarihe karışacağı manasına geliyor.

Halihazırda kimi markalar ekran altı selfie kamerası sunuyor olsa da, akıllı telefon pazarında ana akım hale gelmiş değil. Sony’nin Xperia ismini rafa kaldırıp farklı bir markayla yola devam etmesi ise pazarda büyük bir tesir yaratmak istediğinin göstergesi. Bu tesir, ekran altı kamerasıyla daha fazla yankı uyandırabilir.

Daha evvel Apple’ın da 2027 yılında iPhone için ekran altı teknolojisini test edeceği söylenmişti. Lakin Sony, 2025 yılına kadar ekran altı kamera entegrasyonunu başarırsa, tasarım ve teknolojisi açısından büyük bir sıçrama yaşatabilir.

Sony’nin akıllı telefon pazarı son yıllarda epeyce küçüldü. Hatta Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkeden resmi takviyesini çekerek, distribütörler aracılığıyla eser satışına geçiş yaptı. Xperia yerine geçecek marka ise beklentileri yine canlandırabilir.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/sony-xperia-iptal-iddiasi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir