iPhone 16 serisinde kameralar değişebilir! İşte birinci imaj

iPhone 16 Pro Max ile kamera flaşı değişebilir. Apple’ın standart LED flaşa kıyasla halka biçiminde bir dizayna geçeceği söyleniyor.

iPhone 16 serisinde kameralar değişebilir! İşte birinci imaj
  • 0
  • 1
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Apple, iPhone serisinde son yıllarda misal dizaynları tercih ediyor. iPhone 11’den bu yana dikdörtgen kamera modülünü kullanan şirket, enteresan bir patent aldı. Bu patentle birlikte iPhone 16 serisindeki flaş tasarımının değişebileceği düşünülüyor.

iPhone 16 Pro Max flaşı bu türlü görünecek

Teknoloji dünyasındaki sızıntılarıyla bilinen Ice Universe, iPhone 16 Pro Max’in flaş dizaynında değerli bir değişikliğe gidileceğini düşünüyor. İmgeler, üçlü kamera modülünü çevreleyen halka halinde LED flaş olacağını gösteriyor.

Halka flaş tasarımı, halihazırda iPhone modellerinde yer alan dikey LED flaş yerleşiminden farklı. Yeni flaş ise hem tasarım hem de performans açısından daha yararlı olacak. Düşük ışık ve gece fotoğrafçılığında daha kapsamlı aydınlatma sunması mümkün.

Halka formunda flaş konsepti, dikey LED kurulumdan farklı dizaynları araştıran Apple’ın evvelki çalışmalarıyla da uyumlu. Teknoloji devi, 2021 yılında aldığı bir patentte, LED flaşların akıllı telefonlarda nasıl farklı formda kullanılabileceğini gösterdi.

Öte yandan Ming-Chi Kuo’ya nazaran iPhone 16 serisinde Siri odaklı yeni kuşak yapay zekâ altyapısı için mikrofon kalitesi artacak. Yeni mikrofonlar ile Siri’nin şahısların söylediklerini daha net duyabileceği tez ediliyor.

Apple’ın üretken yapay zeka temelli pek çok özelliği iPhone 16 serisine özel hale getireceği sav edildi. Ayrıyeten iPhone 15 Pro ve Pro Max‘te yer alan Aksiyon düğmesinin iPhone 16 serisindeki tüm modellere sunulacağı bildiriliyor.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Akıllı telefondan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/iphone-16-pro-max-flas

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir