Sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan çocuğun babası: ‘Çocuğumun bedeninin birden fazla yerinde et kalmamış yemişlerdi çocuğumu’

Ankara’da sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan bir çocuğun babası, olayın akabinde yaşadıklarını anlattı. Baba, çocuğunun bedeninde önemli yaralar olduğunu ve köpeğin yavruları olduğu için mama almaya gittiğini belirtti. Ayrıyeten, sokak köpeklerinin neden olduğu güvenlik sıkıntısına tahlil bulunması gerektiğini söyledi.

Sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan çocuğun babası: ‘Çocuğumun bedeninin birden fazla yerinde et kalmamış yemişlerdi çocuğumu’
  • 0
  • 3
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

– Sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan çocuğun babası: “Çocuğumun bedeninin birçok yerinde et kalmamış yemişlerdi çocuğumu”

“Köpeğin yavruları var diye mama almışlardı”

ANKARA – Ankara’da sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan Tunahan Yılmaz’ın babası Halil Yılmaz, “Benim çocuğum 150 TL ile Yağcılar’dan 2 kilometre Akyazı’ya yürüyerek gittiler. Köpeğin yavruları var diye mama almışlardı. Çocuklarım o kadar hayvan canlıdır, insan canlıdır. Mutlaka saygısızlık yapmazlar” dedi.

Ankara’nın Keçiören ilçesi Kafkaslar Mahallesi’nde dün sabah saat 08.45 sıralarında okula gitmek için konutundan çıkan ve sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan 4. sınıf öğrencisi Tunahan Yılmaz ağır yaralanmıştı. Olayın akabinde Tunahan Yılmaz, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hacettepe Üniversitesi Çocuk Hastanesi’ne sevk edilen Yılmaz’ın ağır bakım kısmında tedavisine devam ediliyor.

“Çocuğumun bedeninin birçok yerinde et kalmamış yemişlerdi çocuğumu”

Tunahan Yılmaz’ın babası Halil Yılmaz, olayın gerçekleştiği gün yaşadıklarını anlattı. Baba Yılmaz, “Ben sabah 6 çeyrek civarı işteydim, iş yerim biraz uzak olduğu için beni 09.30 sıralarında okul müdürümüz aradı. Acil Sanatoryum Hastanesi’ne gitmemi söyledi. Ben de ‘Hayırdır’ dedim. O da bana ‘Tunahan köpek saldırısına uğradı, acil gitmeniz lazım’ dediler. Beni daha sonra yolda tekrar aradılar, Hacettepe’ye sevk oldu diye. Ben Hacettepe’ye geldim. Yer olmadığı için o anlık alamadılar. Sanatoryum’a gittim, orada ambulansa bindirilirken gördüm çocuğumu. Çocuğum paramparça gitti, çocuğumun bedeninin birden fazla yerinde et kalmamış yemişlerdi çocuğumu. Tüm yetkililere sesleniyorum; can mı gitmesi lazım. Bir ağaç dikin, kaç yılda yetişiyor bu ağaç. Hayvanseverlere de sesleniyorum; şu anda Türkiye‘de hayvan sevgisi insan sevgisinden öne geçmiş durumda. Türkiye hangi çağda? Burası Türkiye’nin başşehri değil mi? Bağlum çok ıssız bir yer değil ki. Annesi çok rahatsız olduğu için o gün götüremedi. Ablası götürecekti, ‘Ben kendim giderim abla, yakın zaten’ dedi” halinde konuştu.

“9 yaşında çocuk hayvana nasıl tekme atsın”

Bazı hayvanseverlerin Tunahan’ın köpeklere saldırdığı tezlerine karşılık veren baba Yılmaz, “İnşaatta çalışan bir beşerim, Sakarya’dan geleli yaklaşık bir buçuk ay oldu. Benim çocuğum 150 TL ile Yağcılar’dan 2 kilometre Akyazı’ya yürüme gittiler. Köpeğin yavruları var diye mama almışlardı. Çocuklarım o kadar hayvan canlıdır, insan canlıdır. Katiyetle saygısızlık yapmazlar. Mutlaka benim çocuğum hayvana yok tekme attı, o oldu bu oldu. 9 yaşında çocuk hayvana nasıl tekme atsın. O denli bir şey yok. Bu türlü haberler çıkıyormuş. İnsan üzülüyor. Benim canım yandı, kimsenin de canı yanmasın. İnşallah bundan sonra bir tahlil bulunur. Kâfi ki can gitmesin. Allah kimseye evlat acısı vermesin, evladını o form hiç göstermesin” tabirlerini kullandı.

“Çocuğumun sağlam bir yeri yok”

Oğlunun sıhhat durumu hakkında bilgi veren Yılmaz, “Yoğun bakımda makineye bağlı bir formda şu anda, şuuru kapalı. Tunahan’ın çok doku kaybı var. Çocuğumun sağlam bir yeri yok. Şu an sırtının kanaması durduruldu. Kollarında eksiklik var, bacaklarında eksiklik var, kafatasında tam eksiklik var, yüzlerinde eksiklik var. Yani kulakları falan, bedeni daima sargılı zaten” diye konuştu.

Sahipsiz köpek problemine bir tahlil bulunması gerektiğini lisana getiren Halil Yılmaz, Türkiye’de çok fazla hayvanseverin olduğunu belirterek, “İnanılmaz derecede hayvansever var. Orada 50-60 tane hayvan var. Bunun tahlili kolay; yapmaları gereken oradaki hayvanların bir adedini alıp meskenine götürüp beslemek. Bir adedini alacaksın meskenine koyacaksın. Kafese ya da balkona koymak hoş bir tahlil olabilir” diye konuştu.

Olayın yaşandığı mahallede başıboş köpekler nedeniyle vatandaşların işe gitmeye korktuğunu aktaran baba Yılmaz, “Biz bile korkuyuz, sabah saatlerinde inanılmaz derecede zorlanıyor beşerler. Geçen gün iki tane köpek bizim arkadaşa saldırdı. Onlar büyük olduğu için kendini koruyabiliyor. Büyük küçük demiyorlar saldırıyorlar. Büyük bir insan bile kurtulamaz bu saldırılardan” dedi.

(OHÖ-BC-CC-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yeni

Haberler.com

https://www.haberler.com/guncel/sokak-kopeklerinin-saldirisina-ugrayan-cocugun-babasi-cocugumun-vucudunun-cogu-yerinde-et-kalmamis-y-16610580-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir