ÇEDES Projesi Aydın’da Faaliyetlerine Devam Ediyor

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Ulusal Eğitim Bakanlığı iş birliğince hayata geçirilen ‘Çevreme Hassasım ve Değerlerime Sahip Çıkıyorum’ (ÇEDES) projesi Aydın’da faaliyetlerine devam ediyor. Proje kapsamında öğrenciler kültür gezisi düzenleyerek tarihi mescitleri ve kurumları ziyaret etti.

ÇEDES Projesi Aydın’da Faaliyetlerine Devam Ediyor
  • 0
  • 0
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Ulusal Eğitim Bakanlığı iş birliğince hayata geçirilen ‘Çevreme Hassasım ve Değerlerime Sahip Çıkıyorum’ (ÇEDES) projesi Aydın‘da faaliyetlerine devam ediyor.

Amacı, öğrencileri bilime sevdalı, kültüre meraklı ve hassas; ulusal, ahlaki, insani, manevi ve kültürel kıymetlere nazaran yetiştirmek olan proje kapsamında Nazilli Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü öğrenciler ile bir dizi program gerçekleştirdi. Kültür gezisi çerçevesinde Efeler ilçesinde bulunan Adnan Menderes Müzesi, tarihi mescitler ve kurumları ziyaret eden öğrencilere Nazilli Mehmet Sofuoğlu İmam Hatip Ortaokulu Öğretmeni Mustafa Tülü, Nazilli Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Faruk Dalkıran ve Manevi Danışman İsa Polat ve Aydın Vilayet Müftülüğü ÇEDES Koordinatörü Ahmet Can eşlik etti.

İl Müftülüğünde öğrencileri, öğretmenleri ve gençlik koordinatörlerini konuk eden Aydın Vilayet Müftüsü Hasan Güneş, “Aydınlık yarınlarımızın umudu ve teminatı olan evlatlarımızı müftülüğümüzde ağırlamaktan son derece mutluyuz. Sevgili gençler sizlerden beklentimiz; Bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, ulusal ve manevi kıymetlere sahip çıkan, araştıran, yetenekli, dürüst, çalışkan ve başarılı bireyler olmanızdır. Yarının gençleri ve büyükleri olarak, milletimizin inanç ve takviyesi ile sizlerin her vakit başarılı olacağınıza gönülden inanıyoruz” dedi.

Gezilerinde ulu çınarları da unutmayan gençler, Efeler Adnan Menderes Proje İmam Hatip Ortaokulu Manevi Danışmanı Ahmet Vehbi Sezgin ve Efeler Müftülüğü Gençlik ve ÇEDES Koordinatörü Ahmet Can ile birlikte Aymelek Derneği’ni ziyaret ederek büyükleri ile sohbet etti. Gençlerin ziyaretine gelmesinden büyük bir memnunluk duyan yaşlılar, “Anne ve babalarınızı yaşlanınca sakın yalnız bırakmayın, onlara sabredin, ne olursa olsun öf bile demeyin” diyerek nasihatlerde bulundu.

Öğrenciler, dolu dolu geçen ziyaretlerinin akabinde emeği geçenlere ve bu tertibi düzenleyenlere teşekkür etti. – AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî

Haberler.com

https://www.haberler.com/yerel/cedes-projesi-aydin-da-faaliyetlerine-devam-ediyor-16610605-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir