Snapdragon 8 Gen 3 ve 24 GB RAM! ASUS ROG Phone 8 tasarımı belirli oldu

Daha evvel tanıtım tarihi belirli olan ve performans testlerinde ortaya çıkan ASUS ROG Phone 8 modelinin artık de tasarımı aşikâr oldu.

Snapdragon 8 Gen 3 ve 24 GB RAM! ASUS ROG Phone 8 tasarımı belirli oldu
  • 0
  • 1
  • 14 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

ASUS, oyun odaklı ROG Phone 8’i piyasaya sürmek için geri sayıma geçti. Daha evvel tanıtım tarihi aşikâr olan ve performans testlerinde ortaya çıkan akıllı telefonun artık de tasarımı muhakkak oldu. İşte ASUS ROG Phone 8 tasarımı ve tanıtım tarihi!

ASUS ROG Phone 8 tasarımı ve tanıtım tarihi belirli oldu

ASUS ROG Phone 8, selefiyla karşılaştırıldığında daha keskin ve köşeli bir çerçevelere sahip olacak. Öte yandan art panelinde gri ve siyah olmak üzere daha açık ve daha koyu formunda birbirinden ayrılan çift tonlu bir renk tasarımı yer alıyor.

Bunun yanı sıra sağ alt köşesinden kesintili kare bir kamera modülüne sahip. Burada şimdi çözünürlükleri aşikâr olmayan bir büyük ve iki küçük yardımcı sensörden oluşan üçlü kamera heyetimi karşımıza çıkıyor. Aygıtın oyun odaklı olduğuna işaret eden ROG’un RGB logosu üzere ayrıntılar da modelde kullanılıyor.

ROG Phone 8 serisi geçtiğimiz günlerde AI2401_D ve AI2401_A model numaralarıyla Geekbench bilgi tabanında ortaya çıktı. Buna nazaran standart model tek çekirdekli testlerden 2 bin 213 ve çok çekirdekli testlereden ise 7 bin 48 puan almayı başardı. Pro’nun puanlarıysa sırasıyla 2 bin 271 ve 7 bin 360 olarak ölçüldü.

Geekbench bilgi tabanına baktığımızda telefonların Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3‘ten güç alacağını söyleyebiliriz. Qualcomm, yeni işlemcisi için TSMC ile iş birliğine devam ediyor. 4 nm teknolojisiyle üretilen işlemcide 1 adet 3.3 GHz ARM Cortex-X4, 3 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A720, 2 adet 3.0 GHz ARM Cortex-A720 ve 2 adet 2.3 GHz ARM Cortex-A520 çekirdekleri mevcut. Birebir vakitte firma yeni yongasında Ray Tracing dayanaklı Adreno 750 grafik birimine yer veriyor.

Performans testlerinde karşımıza çıkan bir öteki ayrıntı eserlerdeki RAM miktarı. Buna nazaran standart modelde 16 GB, Pro’da ise 24 GB’lik bir bellek kullanılacak. Doğal burada daha fazla RAM ve bellek opsiyonlarının olma ihtimalini de akıllardan çıkarmamak gerekiyor. Son olarak iki aygıtın da Android 14 çalıştıracağını belirtelim. Son olarak ASUS ROG Phone 8 serisinin 16 Ocak’ta tanıtılacağını belirtelim.

Shiftdelete

Kaynak : https://shiftdelete.net/asus-rog-phone-8-tasarimi-belli-oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir