Snapdragon 8 Gen 2 ve uygun fiyat! iQOO Neo 9 tasarımı ortaya çıktı

Kesimde sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, iQOO Neo 9’un dizaynını gözler önüne serdi. Pekala akıllı telefon nasıl görünecek?

Snapdragon 8 Gen 2 ve uygun fiyat! iQOO Neo 9 tasarımı ortaya çıktı
  • 0
  • 3
  • 27 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Akıllı telefon bölümünün başarılı oyuncularından iQOO’nun çok yakında kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlandığı Neo 9 serisi için geri sayım başladı. Şimdiye dek ortaya çıkan raporlar aygıtların amiral gemisi özelliklerine konut sahipliği yapacağı ve uygun fiyatlı olacağı tarafında. Pekala akıllı telefonlar nasıl görünecek?

iQOO Neo 9 tasarımı ortaya çıktı

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, iQOO Neo 9’un tasarımını gözler önüne serdi. Buna nazaran akıllı telefon ince çerçevelere konut sahipliği yapan delikli bir ekranla gelecek. Art tarafta ise bizleri iki adet oval modülün yer aldığı bir kamera konseyimi karşılayacak. Şimdilik aygıtın kamera özellikleri muhakkak değil.

Serinin kutudan çıkar çıkmaz Android 14 tabanlı OriginOS 4 arayüzünü çalıştırması bekleniyor. Bunlara ek olarak standart modelin Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacağı belirtiliyor. 4 nm mimariye sahip yonga seti; 1x 3.36 GHz ARM Cortex-X3, 2x 2.8 GHz ARM Cortex-A710, 2x 2.8 GHz ARM Cortex-A715, 3x 2.0 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine ek olarak Adreno grafik ünitesine konut sahipliği yapıyor.

Pro modelde ise geçtiğimiz günlerde tanıtılan MediaTek Dimensity 9300 mevcut olacak. 4 nm mimari ile üretilen işlemci; 1x 3.25 GHz Cortex X4, 3x 2.85 GHz Cortex X4 ve 4× 2.0 GHz Cortex A720 suratlarında çalışabilen sekiz çekirdeğe ek olarak Arm Immortalis-G720 MC12 grafik ünitesine mesken sahipliği yapıyor.

Akıllı telefonlarda 16 GB’a kadar LPDDR5x RAM ve 512 GB’a kadar UFS 4.0 depolama alanı sunulacak. Son olarak aygıtların aralık ayında Çin’de vitrine çıkması bekleniyor. Küresele ne vakit gelecekleri ise şimdilik bilinmeyen.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/iqoo-neo-9-tasarimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir