SMA’lı Bebek İçin Kampanya Başlatıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi işçisi Osman Erbay ve eşi Ebru Erbay’ın SMA’lı bebekleri Aytun Miraç için başlatılan kampanyada gerekli olan paranın yüzde 90’ı toplandı. Tedavi için geri kalan paranın toplanması ile Aytun bebeğin yurt dışında tedavisine başlanacak.

SMA’lı Bebek İçin Kampanya Başlatıldı
  • 0
  • 8
  • 27 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Gölcük İtfaiye Küme Amirliği işçisi Osman Erbay ve eşi Ebru Erbay’ın birinci çocukları olan SMA’lı 2 aylık Aytun Miraç için başlatılan kampanyada gerekli olan paranın yüzde 90’ı toplandı. Tedavi için geri kalan paranın toplanması ile  Aytun bebeğin yurt dışında tedavisine başlanacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Gölcük İtfaiye Küme Amirliği işçisi Osman Erbay ve eşi Ebru Erbay’ın birinci çocukları olan 2 aylık Aytun Miraç’a 17 günlükken Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konuldu. Çift, teşhisin konulmasının akabinde gerekli tedavi yollarına başvurdu. Aytun Miraç’ın yurt dışında zolgensma tedavisi alabilmesi için aile, Kocaeli Valiliği onaylı kampanya başlattı. Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Umuttepe Yerleşkesi’ne zatürre nedeniyle yatışı yapılan Aytun Miraç için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı çalışanının yanı sıra STK’lar ve vatandaşlar da seferber oldu. Mevzuyla ilgili toplumsal medyadan da yardım yayınları yapılırken baba Erbay, ilacın yaklaşık 2 milyon dolar olduğunu söyledi. Başlatılan kampanyada toplanan yardımlar ile gerekli olan paranın yüzde 90’ı tamamlandı. Aytun Miraç’ın ilacına kavuşması için son yüzde 10’luk dilime girildi. Yardımların tamamlanmasıyla Aytun Miraç’ın tedavisine başlanacak.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sıhhat

Haberler.com

https://www.haberler.com/saglik/sma-li-bebek-icin-kampanya-baslatildi-16571619-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir