Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, SP Milletvekili Hasan Bitmez’in Durumunu Açıkladı

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Saadet Partisi (SP) Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in kalp akciğer pompası ile hayati işlevlerini devam ettirdiğini belirterek, ‘Durumu son derece kritik ve ciddi’ dedi.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, SP Milletvekili Hasan Bitmez’in Durumunu Açıkladı
  • 0
  • 4
  • 13 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Genel Heyeti’nde kötüleşerek Bilkent Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez’in sıhhat durumuna ait, “Şu an hastamız kalp akciğer pompası ile hayati işlevlerini devam ettiriyor. Durumu son derece kritik ve önemli.” dedi.

Bitmez’in sıhhat durumuna ait bilgi almak için hastaneye gelen Koca, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bitmez’in kalbinin durduğunu, Meclis’te tekrar canlandırmak için çalışma yapıldığını bildiren Koca, şunları kaydetti:

“20 dakikalık vakit diliminde Bilkent Şehir Hastanemize nakli sağlandı. Bu canlandırma devam edildi ve 20 dakika kadar sonra, hastaneye geldikten sonra anjiyosu planlandı. Yapılan anjiyo ile iki ana damarının tam tıkalı olduğu görüldü. Devamında yapılan müdahale sonrası sonuç alınamayınca kalp akciğer pompasına bağlandı. Şu an hastamız, kendilerini de ziyaret ettim, kalp akciğer pompası ile hayati işlevlerini devam ettiriyor. Durumu son derece kritik ve önemli. Arkadaşlarımız, bütün takımlar bir ortada yakın takip ediyorlar.”

Kaynak: AA / Siyaset

Haberler.com

https://www.haberler.com/politika/saglik-bakani-fahrettin-koca-sp-milletvekili-hasan-bitmez-in-durumunu-acikladi-16621532-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir