Manisa Ticaret Borsası Lideri Üzüm İhracatını Açıkladı

Manisa Ticaret Borsası Lideri Sadık Özkasap, dönem içerisinde üzüm ihracatının 440 milyon doları aştığını, yaş üzümle birlikte bu oranın 550 milyon dolara kadar çıktığını söyledi. Vali Enver Ünlü, Manisa Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Manisa Ticaret Borsası Lideri Üzüm İhracatını Açıkladı
  • 0
  • 4
  • 13 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Manisa Ticaret Borsası Lideri Sadık Özkasap, dönem içerisinde üzüm ihracatının 440 milyon doları aştığını, yaş üzümle birlikte bu oranın 550 milyon dolara kadar çıktığını söyledi.

Vali Enver Ünlü, Manisa Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziyarette Vali Enver Meşhur’u Ticaret Borsası Lideri Sadık Özkasap ve idare şurası üyeleri karşıladı. Manisa Ticaret Borsası Lideri Sadık Özkasap, borsanın faaliyetleri ve projeleri hakkında Vali Meşhur’a bilgi verdi. Lider Özkasap, dönem içerisinde üzüm ihracatının 440 milyon doları aştığını, yaş üzümle birlikte bu oranın 550 milyon dolara kadar çıktığını söyledi. Manisa Ticaret Borsası olarak Manisa Çekirdeksiz Kuru Üzüme Coğrafik İşaret Tescili alındığını belirten Lider Özkasap, “Şimdi ise Avrupa Birliği Coğrafik İşaret Tescili için komiteye müracaat edildi. 2024 yılının birinci 6 aylık kısmı içinde AB Coğrafik İşaret Tescilinin kabulü bekleniyor. Ayrıyeten Belen İnhisarı Zeytinine coğrafik işaret tescili müracaatında bulunuldu” dedi.

Vali Enver Ünlü, Manisa’nın gelişmiş endüstrisinin yanında verimli topraklara sahip olduğunu, bu verimli topraklarda katma kıymeti yüksek eserlerin yetiştirildiğini söyledi.

Manisa’nın birçok eserde coğrafik tescil almasının ve bu mevzuda yapılan çalışmaların kentimiz ismine sevindirici olduğunu belirten Vali Ünlü, yapmış oldukları çalışmalardan ötürü Ticaret Borsası Lideri Sadık Özkasap ve idare heyeti üyelerine teşekkür ederek çalışmalarında muvaffakiyetler diledi. – MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İktisat

Haberler.com

https://www.haberler.com/ekonomi/manisa-ticaret-borsasi-baskani-uzum-ihracatini-acikladi-16621751-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir