Sevilen Google uygulamasına veda vakti geldi! İşte o tarih!

Google Play Sinemalar ve TV uygulaması Ocak ayında büsbütün kullanımdan kalkıyor, Android TV’lerde esasen çalışmıyor. İşte ayrıntılar…

Sevilen Google uygulamasına veda vakti geldi! İşte o tarih!
  • 0
  • 1
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Google TV, Google Play Sinemalar ve TV’nin yerini aldığı için, marka Ocak ayında büsbütün kullanımdan kaldırılacak ve Android TV’deki uygulamalar, seçili kablolu yayın kutuları ve uygulamanın web versiyonunun yerini öteki erişim araçları alacak.

Google Play Sinemalar ve TV’nin fişi ne vakit çekiliyor?

Google TV platformunun 2020’de kullanıma sunulmasından bu yana, bu markalama taşınabilir uygulamalar üzere alanlarda Play Sinemalar ve TV’nin yerini aldı. Lakin bu tıpkı vakitte Play Sinemalar ve TV markalamasının temelde öbür her yerde ortadan kaldırılması seçeneğini de beraberinde getirdi.

Ekim ayında bu karar Android TV’lerde uygulanmaya başladı ve uygulama o vakitten beri çalışmıyor. Son birkaç gündeki birtakım karışıklıklara karşın uygulama şu anda sadece Android TV’nin aylardır yaygın olarak kullanılabilen “Mağaza” sekmesine yönlendiriyor.

Google, yeni bir gönderide Google Play Sinemalar ve TV’nin son küllerini Ocak 2024’te kaldıracağını açıkladı. Bu değişikliklerle birlikte, Google Play Sinemalar ve TV artık Android TV aygıtlarda yahut Google Play web sitesinde kullanılamayacak. Fakat, daha evvel satın aldığınız tüm içeriklere (etkin kiralamalar dahil) Android TV aygıtlarda erişmeye devam edebileceksiniz.

17 Ocak’ta Play Sinemalar ve TV, Android TV’de resmi olarak büsbütün durdurulacak. Uygulamayı hala kullanan herkes için (yine birçok kullanıcı uygulamayı esasen kullanamıyor) “Mağaza” sekmesi tek seçenek olacak.

Benzer formda Google, Play Sinemalar ve TV’nin birebir tarihte kalan öbür platformlarda da durdurulacağını söylüyor. Uygulamanın entegre olduğu kablolu yayın kutuları da bu özelliği kaybedecek ve satın alınan içeriğe daima erişim için YouTube uygulamasına yönlendirilecek.

Google Play Sinemalar ve TV’de, güldürü, drama, animasyon, aksiyon ve belgesel dahil olmak üzere HD’de bulunan binlerce sinema ve televizyon gösterisi bulunuyordu. Sinemalar, Google Play web sitesinde yahut bir Android aygıttaki bir uygulama aracılığıyla kiralanabilir yahut satın alınabilir ve izlenebilirdi. Kimi içerikler sadece kiralık olarak sunuluyor, kimileri yalnızca satın alma için, öbürleri kiralama ve satın alım içindi.

TV gösterileri kısım yahut dönem kadar satın alınabilir, lakin kiralanamazdı. Alternatif olarak, kullanıcılar çevrimdışı görüntüleme için sinemaları ve TV gösterilerini indirebilir ve daha sonra bunları Google Play Sinema uygulaması kullanarak görüntüleyebiliyordu. Sinemalar 70 ülkede, TV gösterileri ise yaklaşık 10 ülkede mevcut haldeydi.

Peki siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/google-play-filmler-ve-tv-kaldiriliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir