Sıkıntılara çözüm! iOS 17.2 güncellemesi ilaç üzere geliyor

Sıkıntılara tahlil olmaya geliyor! iOS 17.2 güncellemesi birçok hudut bozucu iPhone sorununu çözecek. İşte ayrıntılar…

Sıkıntılara çözüm! iOS 17.2 güncellemesi ilaç üzere geliyor
  • 0
  • 1
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Merakla beklenen iOS 17 güncellemesi yeniden merakla beklediğimiz iPhone 15 serisi ile birlikte tanıtıldı. Kullanıcılar yeni güncellemeyi iPhone’larına indirmek ve kullanmak için sabırsızlanırken bir anda forumlarda garip meselelerden bahsedilmeye başlandı. Bu meselelerin nasıl çözüleceği büyük bir merak konusu olurken yanıt sonunda geldi. İşte ilaç üzere gelecek olan iOS 17.2 güncellemesi ve detayları…

iOS 17.2 güncellemesi ile kablosuz şarj sıkıntıları çözülüyor!

Öncelikle iOS 17.2 güncellemesini ele alırsak içerisinde çok hoş özelliklerin yer aldığını belirtmemiz gerekli. Bilhassa de dijitalin bu kadar yaygın olduğu bir çağda kullanıcıların merakla beklediği “Journal” uygulaması da bu güncelleme ile iPhone’lara eklenecek. Journal sayesinde artık günlükleriniz şifreli olarak dijital alanda sizi bekleyecek.

Burada merakla beklenen bir öbür yenilik ise “Çeviri” uygulamasının “Action Button” ile entegre olarak çalışacak olması. Bu birinci bakışta gereksiz yahut heyecanlanacak bir özellik olmayabilir fakat günlük kullanımda hayli fonksiyonel olacağını ve kullanıcıların işlerini büyük oranda kolaylaştıracağını da belirtelim.

“Peki bu kablosuz şarj sorunu ne oldu? Çözüldü mü?” üzere soruların sorulmaya başladığı noktaya da geldiğimize nazaran merakla beklenen karşılığı verelim. Birinci etapta iPhone 15 serisi ile ortaya çıktığı sanılan ama sonrasında durumun yeni iPhone serisinden değil iOS 17’den kaynaklı olduğu fark edilen kablosuz şarj sorunu da çözülüyor. Burada bilhassa General Motors Grubu markalarında ve BMW modellerinde yaşanan probleme nihayet tahlile kavuşuyor üzere.

Hatırlayacağınız üzere GM Kümesi markalarından yahut BMW sahibi iPhone kullanıcılarından araçlara entegre olan kablosuz şarj sisteminin iOS 17 güncellemesi yüklü iPhone’larda çalışmadığına dair notlar rapor edilmişti. Mevzuyla ilgili olarak yapılan çalışmalarda sorunun iOS 17 kaynaklı olduğu fark edildi. Apple iOS 17.2 güncellemesi notlarında ise “Belirli araçlarda kablosuz şarjı engelleyebilecek bir sorunu düzeltir” ibaresine yer verdi.

Son olarak iOS 17.2 güncelleme notları ortasında: “iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max‘te uzaktaki küçük objeleri yakalarken güzelleştirilmiş telefoto kamera odaklama hızı” ibaresi de bulunmakta. Bu da epeyce yetenekli olan iPhone 15 Pro ve Pro Max kameralarının yeteneklerinin artacağına bir işaret.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/ios-17-2-guncellemesi-ilac-gibi-geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir