Seri üretim için geri sayım! Birinci Xiaomi arabası için sevindiren gelişme

Xiaomi’nin otomotiv ünitesi deneme üretimlerine devam ettiği birinci elektrikli arabası Xiaomi SU7 için kritik bir karar aldı.

Seri üretim için geri sayım! Birinci Xiaomi arabası için sevindiren gelişme
  • 0
  • 1
  • 7 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Otomotiv sektörü bugüne dek telefon başta olmak üzere mobilite eserleriyle ön plana çıkan Xiaomi‘ye merhaba demek üzere. Çinli marka bu kapsamda Xiaomi SU7 ve SU7 Max modelleri üzerinde mesaisine devam ederken, son raporlar markanın seri üretime hiç olmadığı kadar yakın olduğunu gözler önüne seriyor.

Bu ay 300 adet Xiaomi SU7 araba üretilecek

Şirkete yakın kaynakların paylaştığı bilgilere nazaran Xiaomi’nin otomotiv ünitesi deneme üretimlerine devam ettiği Xiaomi SU7 için kritik bir karar aldı. Buna nazaran şirketin birinci elektrikli arabası için aralık ayında 300 adet prototip üretilecek.


İlk Xiaomi arabası Xiaomi SU7

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bunlar son tüketiciye yönelik olmayacak, yani en azından şimdilik satışı yapılmayacak. Bu prototiplerin Çin’deki showroomlara ve kimi Xiaomi mağazalarına sergilenmek için gönderileceği söylenirken, üretim amacının artırılmasıyla şirketin bu süreçte yaşanan çeşitli sıkıntıları da ortadan kaldırması ve seri üretime hazır olması bekleniyor.

Xiaomi SU7’nin boş tartısı 1980 kg olacakken; 210 km/s hıza ulaşması bekleniyor. Uzunluğu 4,997mm, genişliği 1,963mm ve yüksekliği 1,455mm biçiminde belirtiliyor. Güç aktarma seçenekleri ortasında 220kW’lık tek art motor yahut önde 275kW ve artta 220kW’lık çift motor konseyimi yer alıyor.

Xiaomi’nin elektrikli araç için temel odak noktalarından biri yazılım tarafında. Buna nazaran SU7 serisi, şirketin tüm eserlerini birleştirecek HyperOS ile sunulacak. Belgeler, Xiaomi’nin akıllı telefon uzmanlığından yararlanarak bir araba geliştirdiğini ortaya koydu.

Peki sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/ilk-elektrikli-xiaomi-otomobili-seri-uretim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir