Eski Tesla çalışanı başları karıştırdı! Kullanıma şimdi hazır değil

Elektrikli araba denildiğinde akla gelen birinci isimlerden biri olan Tesla, otomatik pilot sistemi ile tekrar gündeme geldi.

Eski Tesla çalışanı başları karıştırdı! Kullanıma şimdi hazır değil
  • 0
  • 0
  • 7 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Dünyanın en çok satan elektrikli araba markalarından biri olan Tesla, son vakitlerde sıklıkla gündeme geliyor. ABD’li şirket bu kere eski bir çalışanının yaptığı açıklamayla karşımıza çıktı. Eski Tesla çalışanı, araçlardaki otomatik pilot açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekti. İşte o açıklama!

Eski Tesla çalışanı: Halka açık yerlerde kullanmak için uygun değil!

Elektrikli araba dendiğinde akla gelen birinci isimlerden biri Tesla oluyor. Ayrıyeten şirket her geçen gün Türkiye pazarında daha da geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşıyor. Bilhassa yerli araba Togg ile rekabetiyle son vakitlerde gündeme gelen Tesla, bu kere bir çalışanın açıklamasıyla karşımıza çıkıyor.

Tesla, araçlarında sunduğu otomatik pilot sistemi ile dikkat çekiyor. Lakin Elon Musk, bu sistem nedeniyle birçok sefer hakim karşısına çıktı. Bundan ötürü da bu sistem birtakım kullanıcılara inanç vermiyor. Eski Tesla çalışanı olan Lukasz Krupsk da bu sistemle ilgili pek de olumlu konuşmuyor.

Eski çalışan yaptığı son açıklamada Tesla araçlarındaki otomatik pilot sisteminin hem yazılım hem de donanım açısından hazır olmadığını söz etti. Ayrıyeten bu sistemin halka açık yollarda kullanıma uygun olmadığını da söyledi.

Öte yandan geçtiğimiz aylarda binlerce otomatik pilot güvenlik şikayeti ortaya çıktı. Bu şikayetlerin ortaya çıkmasının ardında ise eski şirket çalışanları yer alıyordu. Şirket bu sızıntıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

“Yaptığımız şirket için soruşturma iki eski Tesla çalışanının Tesla’nın BT güvenliği ve bilgi müdafaa siyasetlerini ihlal ederek bilgileri zimmetine geçirdiğini ve medya kuruluşuyla paylaştığını ortaya çıkardı. “

Peki, siz Tesla otomatik pilot sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/eski-tesla-calisani-otomatik-pilot

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir