Şanlıurfa’da araç kiralama firmaları ve günübirlik meskenler denetlendi

Şanlıurfa’da Vilayet Emniyet Müdürlüğü grupları tarafından araç kiralama firmaları ve günübirlik meskenlerde kontrol gerçekleştirildi. Kontroller sonucunda bir işletmede bilgi girişi yapılmadığı tespit edilerek idari para cezası uygulandı. Ayrıyeten günübirlik konutlarda konaklayan bireylerin bulunduğu tespit edildi ve KBS sistemine kayıt yapmadan faaliyet yürüten şahıslara idari para cezası kesildi. Birtakım meskenlerin daha evvel mühürlenerek faaliyetten men edildiği de belirlendi.

Şanlıurfa’da araç kiralama firmaları ve günübirlik meskenler denetlendi
  • 0
  • 2
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Şanlıurfa‘da araç kiralama firmalarına ve günübirlik konutlara yönelik kontrol gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü takımlarınca, araç kiralama firmalarına ve günübirlik konutlara yönelik çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda 91 araç kiralama firması denetlendi. Bir işletmede anlık data girişi yapılmadığını tespit eden takımlar, “1774 Sayılı Kimlik Bildirme” kanunu gereği 31 bin 515 TL idari para cezası uyguladı.

Günübirlik meskenlere yönelik de 43 adreste kontrol yapan takımlar, 3 adreste konaklayan şahısların bulunduğunu tespit etti.

Ekiplerce KBS sistemine kayıt yapmadan faaliyet yürüten 3 şahsa “1774 Sayılı Kimlik Bildirme” kanunu gereği 179 bin 142 TL idari para cezası kesildi.

Ayrıca bu adreslerden 2 konutun daha evvel mühürlenerek faaliyetten men edildiğini tespit eden gruplar, 2 kişi hakkında mühür kırma hatasından isimli süreç başlattı.

Kaynak: AA / Yeni

Haberler.com

https://www.haberler.com/guncel/sanliurfa-da-arac-kiralama-firmalari-ve-gunubirlik-evler-denetlendi-16613346-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir