İçişleri Bakanı Yerlikaya: Kahramanlar-33 Operasyonlarında çok ölçüde mühimmat ele geçirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 12 vilayette düzenlenen Kahramanlar-33 operasyonlarında bölücü terör örgütüne ilişkin çok ölçüde mühimmat ele geçirildiğini bildirdi. Operasyonlarda 78 barınma alanı imha edildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya: Kahramanlar-33 Operasyonlarında çok ölçüde mühimmat ele geçirildi
  • 0
  • 3
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 12 vilayette düzenlenen Kahramanlar-33 operasyonlarında bölücü terör örgütüne (BTÖ) ilişkin çok ölçüde mühimmat ele geçirildiğini bildirdi.

Yerlikaya, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Şırnak, Siirt, Diyarbakır, Mardin, Tunceli, Hakkari, Bingöl, Bitlis, Van, Ağrı, Erzurum ve Gümüşhane’de Jandarma Genel Komutanlığı TEM Daire Başkanlığının uyumunda, jandarma özel harekat (JÖH), komando, güvenlik korucuları ve J-SİHA ile ATAK helikopterlerinin iştirakiyle Kahramanlar-33 Operasyonları düzenlendiğini belirtti.

BTÖ’nün, kırsalda kış aylarında hareket yapmak maksadıyla 12 vilayette mağara ve sığınaklara sakladıkları mühimmatın yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 78 barınma alanının imha edildiğini ve çok ölçüde mühimmat ele geçirildiğini kaydeden Yerlikaya, şu bilgileri verdi:

“29 roketatar antitank mühimmatı, 5 obüs mühimmatı, 155 mm top mühimmatı, AT-4 tanksavar, RPG-7 roketatar ile 57 RPG-7 roketatar mühimmatı, 120 kilogram bomba üretiminde kullanılan amonyum nitrat patlayıcı unsur, 13 el bombası, 10 el üretimi patlayıcı (EYP), antipersonel mayın, makineli tüfek, 40 mm otomatik bomba atar, ısı güdümlü füze namlusu, 6 AK-47 piyade tüfeği, G-3 piyade tüfeği, M-1 piyade tüfeği, M-16 piyade tüfeği, 84 tüp, 34 pil, 3 akü, EYP düzenekleri hazırlamak için kullanılan 815 metre kablo, 709 çeşitli çap ve ebatlarda mühimmat ile çok sayıda fünye, sıhhat ve ömür materyali ele geçirildi. Terör örgütünün kış aylarında lojistik gayeli kullanmak ve hareket yapmak için hazırladığı sığınaklar tek tek tespit edilip imha edildi.”

Yerlikaya, operasyonu düzenleyen jandarmaları tebrik ederek, “Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle çabamız son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: AA / Şimdiki

Haberler.com

https://www.haberler.com/guncel/icisleri-bakani-yerlikaya-kahramanlar-33-operasyonlarinda-cok-miktarda-muhimmat-ele-gecirildi-16613324-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir