Resident Evil için yüreklere su serpen açıklama geldi!

Yeni Resident Evil Remake oyunları ne vakit çıkacak? Bahisle ilgili olarak Capcom’un usta direktörü açıklamalarda bulundu.

Resident Evil için yüreklere su serpen açıklama geldi!
  • 0
  • 0
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Capcom son yıllarda çıkardığı Resident Evil Remake yapımlarıyla kesimde büyük ses getirdi. Hatta bu yıl sunulan Resident Evil 4, Game Awards’ta yılın oyunu olmaya aday bile gösterildi. Korku-aksiyon çeşidindeki üretimlerin başarısı ise yeni remake’lerin geliştirilmesi kapı aralıyor.

Yönetmen onayladı: Yeni Resident Evil Remake oyunları yolda

Resident Evil 4 Remake direktörü Yasuhiro Anpo, Japonya’da düzenlenen PlayStation State of Play etkinliğinde değerli açıklamalarda bulundu. Buna nazaran şirketin yeni projeler üzerinde çalıştığını ve Resident Evil serisini geliştirmeye devam edeceklerini söz etti.

Capcom, klasik hayatta kalma-korku oyunlarını çağdaş platformlara taşımak istediğini aktardı. Japon şirket, birinci olarak Resident Evil 2 ve 3 ile dikkat çeken bir muvaffakiyete imza attı. Direktör Anpo, bu projeler ile 90’lı yılların efsane oyunlarını yeni jenerasyonlara taşıyabildiklerini söyledi.

RE 4’ün direktörü sırada hangi oyunun olduğunu açıklamadı. Lakin bugüne kadar yapılan sızıntılar ortasında birtakım beklenen adaylar bulunuyor. Resident Evil: Code Veronica’nın geliştirilecek bir sonraki oyun olduğu düşünülüyor. Bu imal, RE3 ve RE5 ortasında kıssa açısından değerli bir köprü vazifesi görüyor.

2002 yılında GameCube için yine tasarlanan ilk Resident Evil da şimdi yenilenmedi. Bu oyunun, RE 2 ve 3’e güç veren RE Engine kullanılarak yine geliştirilebileceği düşünülüyor. Birinci oyunun modernize edilerek tekrar sunulması hem yeni hem de eski oyuncuların ilgisini çekebilir.

Diğer potansiyel seçenekler ortasında Resident Evil 0, 5 ve 6 yer alıyor. Lakin bu oyunları tekrar geliştirmek için öykülerini ve dizaynlarını büyük ölçüde elden geçirmek gerekebilir.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/resident-evil-remake-oyunlari

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir