ChatGPT’nin çok beklenen özelliği bir diğer bahara kaldı!

ChatGPT için sunulacak olan GPT Store 2024’e kaldı. Bu mağaza, kullanıcıların özel GPT modellerinden para kazanmasını sağlayacak.

ChatGPT’nin çok beklenen özelliği bir diğer bahara kaldı!
  • 0
  • 1
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

OpenAI bir müddettir CEO Sam Altman ile yaşanan olaylar ile çalkalanıyor. Fakat suların durulmasının akabinde, şirket ChatGPT ile tekrar ilgilenmeyi başardı. Yeni açıklamada, kullanıcıların özel GPT modeller geliştirmesini ve bunları sunmasını sağlayacak GPT Store özelliğinin ertelendiği tabir edildi.

Kullanıcılara para kazandıracak GPT Store 2024’e kaldı

OpenAI, GPT Store isimli yeni eklenti mağazasının açılışını erteledi. Önümüzdeki yılın birinci aylarını amaç gösteren şirket, bu mağaza ile çok daha toplumsal bir ChatGPT tecrübesi yaratmak istiyor. Mağaza üzerinden kullanıcılar tarafından geliştirilen GPT modlarına ulaşmak mümkün olacak.

OpenAI, mağazayı birinci olarak geçtiğimiz haftalarda düzenlediği DevDay konferansında duyurdu. Geliştiricilere gönderilen bir notta, GPT Store’un Aralık ayında faaliyete geçmesinin planladığını söylemişti. Lakin şirket, gecikmeye neden olan “birkaç beklenmedik olay” yaşandığını tabir etti.

Bu “birkaç beklenmedik olay” hakkında ayrıntı verilmedi. Fakat geçtiğimiz haftalarda teknoloji dünyasını sarsan gelişmelerden kaynaklandığı düşünülüyor. Bildiğiniz üzere OpenAI CEO’su Sam Altman misyonundan atılmış ve birkaç gün sonra tekrar şirkete davet edilmişti.

Geliştiriciler şimdilik, GPT modellerini kontaklar aracılığıyla paylaşılabilecek. Fakat mağaza, bu modelleri dağıtmak ve geliştiricilerin para kazanmasını sağlamak için değerli bir rol üstlenecek. OpenAI, Store aboneliklerinden elde edilen geliri tanınan geliştiriciler ile paylaşacağını söyledi.

Şirket ayrıyeten geliştiricilere ChatGPT için “harika güncellemeler” sunacağını tabir etti. GPT Store ertelemesinin bu güncellemenin bir kesimi olup olmadığı ise bilinmiyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/chatgpt-gpt-store-ertelendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir