Windows 12 tanıtım tarihi ortaya çıktı!

Acer ve Quanta Computer yöneticileri, Windows 12 tanıtım tarihi için birtakım kıymetli savlarda bulundu. İşte ayrıntılar.

Windows 12 tanıtım tarihi ortaya çıktı!
  • 0
  • 0
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Microsoft, Windows 11’i birinci olarak 2021 yılında görücüye çıkardı. Tanıtıldıktan sonra birçok güncelleme alan ve günümüzde Copilot üzere yapay zekalı özelliklere kavuşan Windows 11, önümüzdeki yıla kadar eskiyebilir. Acer gibi değerli kaynaklardan gelen yeni argümanlar, Windows 12 tanıtım tarihini ortaya koydu.

Acer yöneticisi Windows 12 tanıtımı için 2024’ü maksat gösterdi

Tayvan medyasında yer alan haberlere nazaran, yeni Windows sürümü için hazırlıklar tamamlandı. Microsoft, Windows 12’yi 2024’ün Haziran ayında tanıtacak. Acer Yönetim Konseyi Lideri Junsheng Chen ve Quanta Computer’ın kurucusu Barry Lam’in bu iddiayı desteklediği bildirildi.

Tayvanlı kaynaklara nazaran her iki kesim yöneticisi, Windows 12’nin önümüzdeki yaz piyasaya sürülmesini bekliyor. Microsoft, Windows 12 için şimdi resmi bir açıklamada bulunmamış olsa da, 2024 üzere bir tarih hayli erken olabilir. Örneğin Windows 10, 2015 yılında ve Windows 11 ise 2021 yılında tanıtıldı.

Daha evvelki sızıntılara nazaran Microsoft, yeni işletim sisteminde yapay zeka özelliklerini ön plana çıkaracak. Hatta Intel Core Ultra üzere yeni işlemcilerde yer alan entegre yapay zeka tahlillerini destekleyerek masaüstünde yeni bir tecrübe başlatacak.

Ayrıca bir müddet evvel ortaya çıkan bilgiler Microsoft’un abonelik tabanlı bir sisteme geçiş yapabileceğini ortaya koydu. Canary kodlarında yer alan abonelik sürümü; “Cihaz Tabanlı Abonelik” ve “Kullanıcı Tabanlı Abonelik” olarak tanımlanan tabirleri gözler önüne serdi.

Microsoft, Windows 12 için planlarını doğrulamadı. Fakat bu argümanların Acer ve Quanta Computer’dan gelmesi merak uyandırdı.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/windows-12-tanitim-tarihi-iddia

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir