Oyunculara makus haber! Efsane aktiflik resmen tarih oldu

E3 aktifliği resmen iptal edildi. ESA tarafından yürütülen oyun fuarı, son yıllarda düzenlenemiyordu. İşte ayrıntılar.

Oyunculara makus haber! Efsane aktiflik resmen tarih oldu
  • 0
  • 4
  • 13 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Oyun dünyasının ikonik fuarlarından biri olan E3, son yıllarda büyük darbe aldı. Hem stüdyoların aktiflikten çekilmesi hem de pandemi üzere kaideler, E3’e olan ilgiyi azalttı. Yeni açıklamada ise E3 aktifliğinin resmen iptal edildiği duyuruldu.

E3 fuarı artık düzenlenmeyecek

Entertainment Software Association (ESA), oyun sanayisinin en uzun soluklu etkinliklerinden biri olan E3’ün devam etmeyeceğini doğruladı. Kurum tarafından yapılan açıklama, E3 markasının ve haklarının satılabileceği tarafındaki tezlere son verdi.

ESA sözcüsü, “E3’ün elden çıkarılması yahut satılması konusunda rastgele bir görüşme yapmadık. ESA, E3 aktifliğinin ve markasının tek sahibi olmaya devam edecek, lakin aktiflik süresiz olarak iptal edildi” sözlerini kullandı.

Yirmi yılı aşkın müddettir her yıl Los Angeles’te düzenlenen E3, pandemiden bu yana bir oldukça tartışma konusu olmuştu. Xbox ve Sony üzere stüdyoların aktiflikten çekilmesiyle birlikte eski heyecanını da kaybetti. 2021 yılındaki dijital E3’ün de son fuar olacağı belirtildi.

ESA Lider Yardımcısı Aubrey Quinn; E3 markasının geleceğine ait rastgele bir planın olmadığını tabir etti. Kurumun bu kararı, Geoff Keighley tarafından düzenlenen Summer Game Fest ve The Game Awards merasimin daha fazla ön plana çıkmasını sağlayacak üzere duruyor.

Gamescom ve Tokyo Game Show üzere etkinlikler de dünya çapında ön plana çıkmaya devam ediyor. Lakin yirmi yılı aşkın müddettir devam eden E3’ün oyun dünyasına veda ettiğini belirtmek gerekiyor.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/e3-oyun-etkinligi-iptal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir