Huawei’den Starlink’e rakip uydu internet! Suratı dudak uçuklattı

Huawei, Starlink rakibi uydu internet hizmeti için birinci test sonuçlarını paylaştı. 660 Mbps suratında internet alınabiliyor.

Huawei’den Starlink’e rakip uydu internet! Suratı dudak uçuklattı
  • 0
  • 8
  • 28 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Huawei, SpaceX’in Starlink ağına benzeri halde kendi uydu internet hizmeti üzerinde çalışıyor. Çinli teknoloji devi, 660 Mbps’ye varan indirme suratlarına ulaşan uydu sisteminin test sonuçlarını paylaştı. Bu da uydu internet dünyasında kıymetli bir oyuncu olacağını gösteriyor.

Huawei’nin uydu internetinin birinci testleri 660 Mbps hızında

Telekomünikasyon sanayisinin en büyük şirketlerinden olan Huawei, 6G kablosuz laboratuarında yeni denemeler gerçekleştiriyor. Huawei 6G departmanında çalışan araştırmacı Wang Jun, test bulgularını Çin’de düzenlenen bir aktiflikte sundu.

Kullanılan uydulara ait detaylar açıklanmasa da, Huawei’nin son yıllarda alt Dünya yörüngesine fırlatılan uyduları kullandığı düşünülüyor. Uydu internet testlerinin ticari hizmete açılması halinde, Huawei, sabir ağlarının hizmet vermediği uzak bölgelere bile internet erişimi sunacak.

Huawei’nin ayrıyeten Starlink üzere markalara nazaran hayli değerli bir avantajı bulunuyor. Şirket, uydu internetini Kirin işlemcisi kullanan aygıtlarına entegre edebilir. Hatta, Çin’deki etkinlikteki testler Mate 60 Pro ile yapıldı.

Huawei internetinin yakın vakitte erişime açılması beklenmiyor. Lakin birinci testlerin 660 Mbps sürate ulaşması ve Mate 60 Pro üzere aygıtların bu ağı desteklemesi, şirketin altyapıdan bağımsız telekom yeteneklerini güçlendirmesine yardımcı olacaktır.

Huawei ayrıyeten Çin-ABD tansiyonu yüzünden birçok bölgede 5G hizmeti veremiyor. Kendi uydu internet ağıyla birlikte telekomünikasyon dünyasında yeni bir kapı aralayabilir.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/huawei-uydu-internet-starlink

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir