Honda’dan Cybertruck üslubu elektrikli araba geliyor!

Honda, Tesla Cybertruck şekli bir elektrikli araba sunmaya hazırlanıyor. Ocak’ta yapılacak CES öncesi bir fotoğraf paylaşıldı.

Honda’dan Cybertruck üslubu elektrikli araba geliyor!
  • 0
  • 0
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Honda, CES 2024’te daha evvelki modellerinden farklı bir elektrikli araba tanıtacağını açıkladı. Ocak ayında düzenlenecek fuarda şirket, epey farklı bir dizayna yeni elektrikli aracın ayrıntılarını paylaşacak. Araçtan gelen birinci imajlar ise Honda’nın Tesla Cybertruck tarzı bir model üzerinde çalıştığını ima ediyor.

Honda, Tesla Cybertruck usulü yeni arabaya hazırlanıyor

Şirketin yeni arabası, 9 Ocak’ta CES’te yapılacak sunum kapsamında dünya çapında görücüye çıkacak. Honda CEO’su Toshihiro Mibe ve Yardımcısı Shinji Aoyama’nın yeni modeli tanıtacağı aktarıldı. Bu sunumda ayrıyeten Honda’nın gelecek araçlarına ait vizyonu paylaşılacak.

Detaylar çok az olsa da, Honda’nın paylaştığı fotoğraftan aracın ön kısmı görülebiliyor. Elektrikli model, epey keskin bir buruna sahip olacak üzere duruyor. Tekerlek yuvası ise çok kollu jant dizaynına atıfta bulunuyor. Tavan çizgisi ise art kısımla keskin formda birleşecek.

Honda geçtiğimiz yıl boyunca çeşitli dizaynlara sahip arabalarını paylaştı. Bu modellerden biri de Prologue oldu. Şirketin paylaşımlarına nazaran Prologue, iç yerinde bulunan 11,3 inçlik dokunmatik ekranı ve 11 inçlik dijital gösterge paneliyle birlikte başarılı bir ön konsol tecrübesi sunuyor.

Yeni model ise keskin kenarlarıyla daha sportif bir dizayna sahip olabilir. Lakin Honda’nın şu anda sedan ve spor araba üzere performans segmentlerinde elektrikli araç sunmadığını hatırlatalım.

Honda, 2030 yılına kadar 30 elektrikli araç ve Tesla’nın hacmine meydan okuyan yıllık iki milyon elektrikli araba satışı hedefliyor. ABD’de ise 2040 yılına kadar büsbütün elektrikli bir eser gamına sahip olmak istiyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/honda-cybertruck-tarzi-ev

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir