Cybertruck görse kıskanır! Çinli SUV, ateş topuna meydan okudu

Hongqi HS5 dayanıklılık performansıyla şaşırttı. Ateş topuna ve tuğla duvarlara karşı gelen araç merak uyandırıyor.

Cybertruck görse kıskanır! Çinli SUV, ateş topuna meydan okudu
  • 0
  • 0
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Çinli elektrikli araba şirketlerinin başarısı tüm dünyada merak uyandırmaya devam ediyor. Lüks araçlar üretmesiyle bilinen Hongqi de yeni SUV modelinin dayanıklılığını gözler önüne serdi. Hongqi HS5 isimli SUV, ateş topuna meydan okudu; tuğla duvarın içinden geçti.

Hongqi HS5 ne kadar güçlü?

İnternette dolaşan görüntüler, Çinli Hongqi HS5’in hurdaya çıkaracak kadar çok testlerden sağ çıktığını gösteriyor. TikTok’ta yayınlanan görüntülerde HS5, birinci olarak ateş topuna misal sert bir gülleyle çarpıştırılıyor. Lakin aracın yalnızca yan kasası içine geçiyor.

Bir öteki testte ise HS5’in tuğlalardan oluşturulmuş ikili duvardan geçtiği görülüyor. Hatta bir testte lüks SUV’nin üstüne hatchback bırakılıyor. Tüm bunların üstesinden gelen aracın, kendi gücüyle çalışıp hareket etmeye devam ettiği görülüyor.

Ancak testin birtakım istikametleri, gerçekliği konusunda soru işaretleri yarattı. Örneğin, ateş topunun hangi gereçten yapıldığı belirli değil. Ayrıyeten gündüz ve gece yapılan çekimler ortasında araçta tamirat yapılıp yapılmadığı da bilinmiyor.

Hongqi markası, Çin’de hükümet vazifelileri için üretiliyor. Bu da HS5’in zırhlı bir kasaya sahip olabileceği manasına geliyor. Yeniden de, görüntülerdeki dayanıklılık testinden sağ kurtulması otomotiv dünyasında merak uyandırmış durumda.

Hongqi’nin sitesinde yer alan bilgilere nazaran, lüks SUV’de 340 Nm tork üretebilen 5V turbo motor bulunuyor. Rahatlık ve dayanıklılığa dikkat çeken aracın fiyatı 46 bin dolardan başlıyor.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/hongqi-hs5-dayaniklilik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir