Hepsini biliyor musunuz? Fiyatsız bilgisayar oyunlarını indirebileceğiniz siteler!

Bu içeriğimizde fiyatsız olarak oyun indirme gayesiyle kullanabileceğiniz web sitelerini bir ortaya getirdik.

Hepsini biliyor musunuz? Fiyatsız bilgisayar oyunlarını indirebileceğiniz siteler!
  • 0
  • 8
  • 26 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Piyasaya sürülen pek çok yeni oyun ekseriyetle fiyatlı olarak satışa sunuluyor. Alışılmış fiyatsız oyunlar da hiç yok değil. Bu üretimleri oynamak için çeşitli platformlar da bulunuyor. Bizler de bu içeriğimizde fiyatsız oyun indirme gayesiyle kullanabileceğiniz web sitelerini sizler için bir ortaya getirdik.

Ücretsiz oyun indirme için en düzgün platformlar

Steam

Valve’a ilişkin olan Steam, dünyanın dört bir yanından yüz milyonlarca kullanıcıya mesken sahipliği yapan en büyük dijital oyun pazarı. Platform, Counter-Strike 2 ve Team Fortress 2 üzere fiyatsız oyunlarla dikkat çekiyor. Ayrıyeten Warframe, Overwatch 2 ve War Thunder üzere parasız oynanabilen oyunlar da katalogda yer alıyor.

Epic Games Store

Steam’in en büyük rakibi olan Epic Games Store da fiyatsız oyun indirme için kullanılabilir. Platform kataloğunda pek çok parasız üretim bulunuyorken, üstelik her hafta olağanda fiyatlı formda satılan oyunlar ücretsiz olarak dağıtılıyor. Oyuncuların çok sevdiği bu aktifliği birkaç yıldır sürdüren Epic Games Store, bir vakitler GTA 5 üzere büyük üretimleri da fiyatsız hale getirerek hayli ses getirdi.

GOG.com

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi CD Projekt Red tarafından oluşturulan GOG.com da fiyatsız oyun indirme hedefiyle kullanılabilecek web sitelerinden birisi. Platformda yer alan oyun sayısı Steam üzere yüksek olmasa da retro oyunları ve özel kampanyaları ile dikkat çekiyor.

Itch.io

Mart 2013’te kullanıma sokulan Itch.io, bağımsız geliştiricilerin kendi oyunlarını barındırıp satabileceği bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar, ücretliler ve ücretsizler karışık olacak biçimde 100 binden fazla oyuna erişim sağlayabilir. Geliştiriciler ise kendi geliştirdiği oyunları burada büyük kitlelere ulaştırabilir.

Game Jolt

Tıpkı Itch.io üzere geliştiricilerin kendi oyunlarını tanıtma emeliyle kullandığı Game Jolt da fiyatsız oyun indirme için kullanılabilecek web sitelerinden birisi. Bu platform, yalnızca oyun indirmekle kalmayıp, oyuncular için bir toplumsal medya fonksiyonu de görüyor. Bu bağlamda milyonlarca kullanıcısı var.

Ubisoft Store

En büyük oyun yayıncıları ortasında yer alan Ubisoft’un oyun mağazası olan Ubisoft Store‘da da fiyatsız oyunlar bulunuyor. Lakin bu oyunların öbür platformlara kıyasla epey az olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bonus: Amazon Prime Gaming

Ücretsiz oyun indirmek için kullanılabilecek web siteleri listemizin son sırasında ise Amazon tarafından sunulan Prime Gaming bulunuyor. Sırf Prime abonelerinin erişebildiği Prime Gaming platformunda, Epic Games Store’a misal biçimde her ay birkaç oyun ücretsiz biçimde dağıtılıyor. Üstelik bu oyunlar bazen AAA kalitede olabiliyor. Hasebiyle takip etmekte yarar var.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/ucretsiz-oyun-indirme-siteleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir