ChatGPT’yi “Kim Milyoner Olmak İster?” müsabakasına soktuk! 5 milyon alabildi mi?

Son devirlerde en çok konuşulanlar ortasında yer alan yapay zeka aracı ChatGPT, “Kim Milyoner Olmak İster” yarışında.

ChatGPT’yi “Kim Milyoner Olmak İster?” müsabakasına soktuk! 5 milyon alabildi mi?
  • 0
  • 5
  • 26 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

OpenAI tarafından geliştirilen ChatGPT, son devirlerde internet dünyasında çok konuşulan bir yapay zeka aracı. Sorduğunuz çabucak her soruya yanıt verebilen bu aracın kimi vakit halüsinasyon gördüğü yani yanlış bilgiler uydurduğu söyleniyorken, birtakım kullanıcılarsa bütün sorulara yanlışsız yanıt verebildiğini söylüyor. Pekala ChatGPT’ye televizyonda yayınlanan bir bilgi yarışında sorulan soruları sorsaydık, ne kadar ödül kazanırdı? ChatGPT, “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında!

ChatGPT için “Kim Milyoner Olmak İster?” soruları gelsin!

İçeriğe geçmeden evvel televizyondaki “Kim Milyoner Olmak İster?” programında seyirciye sorma jokeri, telefon jokeri, yarı yarıya jokeri ve çift karşılık jokeri olduğunu fakat kurallar gereği ChatGPT’ye sadece yarı yarıya joker ve çift yanıt joker hakkı tanıyabileceğimizi belirtelim.

Soruları, televizyonda yayınlanan programın pek çok kısmından düzeylerine nazaran rastgele olarak bir ortaya getirdik. O halde lafı çok uzatmadan ChatGPT’yi yarışa sokalım.

1. Soru: 2 bin TL

Soru: Ünlü kıssada, Leyla’ya kavuşamayan mecnun ne yapar?

ChatGPT’nin karşılığı:

Tebrikler ChatGPT! Birinci soruyu yanlışsız bildin.

2. Soru: 5 bin TL

Soru: Ulusal maçlara da, ekibinin maçlarına da kırmızı beyaz formayla giden, en âlâ çoban köpeğini yetiştirmekle övünen ve kendini “yiğido” olarak tanımlayan biri nerelidir?

ChatGPT, 2. soruyu ne yazık ki bilemedi. Yanıt “Sivaslılar” olacaktı. Lakin kendisinin yarı yarıya joker hakkı var. Kendisine joker hakkı tanıdık ve böylece soruyu gerçek bilebildi. O halde 3. soruya geçelim.

3. Soru: 7 bin 500 TL

Soru: Birinin zihni çelinip işini göremeyecek duruma getirildiği anlatılırken söylenen tabirde kimin “karşısında limon yemek gibi” denir?

ChatGPT’nin karşılığı:

ChatGPT, soruyu gerçek bildi. Tebrikler yapay zeka!

4. Soru: 10 bin TL

Soru: “Soğanları çenttikten sonra tencereye atmalısınız” cümlesinin geçtiği bir yemek tanımında soğanların tencereye atılmadan evvel ne yapılması gerektiği söylenir?

ChatGPT’nin yanıtı:

Seni tebrik ediyoruz ChatGPT. Yapay zeka, bu soruyu da bildi. O halde sıradaki soruya geçelim.

5. Soru: 20 bin TL

Soru: Aşık kemiği nerededir?

ChatGPT’nin karşılığı:

ChatGPT, bu sefer soruyu bilemedi. Aşık kemiği ayak bileğinde bulunur. Ne yazık ki yapay zekanın bir joker hakkı da bulunmuyor. 6. soruya kadar gelebilseydi çift joker hakkı olacaktı. ChatGPT, 5 bin TL ödül ile ortamızdan ayrılıyor.

Peki ChatGPT, 12 ve 13. soruya kadar ulaşabilse soruları hakikat bilebilir miydi? Kendisine 1 milyon TL ve 5 milyon TL’lik soruları da soralım. Bakalım milyoner olabilecek mi? Bunun için ikinci sayfaya geçebilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/chatgpt-kim-milyoner-olmak-ister

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir