Xiaomi’den bütçe dostu model için HyperOS müjdesi!

GSMChina tarafından paylaşılan rapora nazaran uygun fiyatlı Redmi Note 11 Pro 4G için Android 14’ü temel alan HyperOS güncellemesi yayınlanacak.

Xiaomi’den bütçe dostu model için HyperOS müjdesi!
  • 0
  • 5
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Xiaomi’nin geçtiğimiz aylarda vitrine çıkardığı HyperOS için dağıtım başlamak üzere. Yeni sürüm MIUI arayüzüne nazaran önemli güzelleştirmelerle gelmesine ek olarak daha stabil ve verimli bir kullanıcı tecrübesi sunuyor. Son ortaya çıkan raporlar yeni yapının uygun fiyatlı bir modele daha geleceği tarafında.

Redmi Note 11 Pro 4G için HyperOS güncellemesi yakında gelecek

GSMChina tarafından paylaşılan rapora nazaran uygun fiyatlı Redmi Note 11 Pro 4G için Android 14‘ü temel alan HyperOS güncellemesi yayınlanacak. OS1.0.0.1.TGDMIXM ve OS1.0.0.1.TGDEUXM yapı numaraları ile gelecek yeni yapının birinci olarak HyperOS Pilot Test kullanıcıları için yayınlanacağı ve 2024’ün ikinci çeyreği itibariyle genel kullanıma sunulacağı belirtiliyor.


Görselin kaynağı: GSMChina

Xiaomi HyperOS; yeni saat tarzları, yazı tipleri, duvar kağıtları ve widget’larla ile kilit ekranında daha fazla özelleştirme sunacağı görülüyor. Denetim merkezi ise bir evvelki sürüm MIUI 14’e kıyasla daha pak ve daha çağdaş bir dizayna sahip olacak. Uygulama simgeleri ise misal, lakin genel tutarlılık artmış üzere duruyor.

Yeni sürümle birlikte dikkat çeken bir öbür ayrıntı ise Xiaomi HyperOS’un telefonlarda kaplayacağı alan oldu. Çinli şirketin tezine nazaran yapı 8.75 GB boyutlarında ve rakiplerine nazaran depolama konusunda önemli bir avantaj sağlıyor.

HyperOS, seleflerine kıyasla daha az güç tüketecek ve daha az belleklerde daha rahat çalışabilecek. Bu da bilhassa Xiaomi‘nin eski ve donanımsal açıdan kâfi olmayan eserleri için bir açık kapı bıraktığı manasına geliyor.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/xiaomi-butce-dostu-model-icin-hyperos-mujdesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir