GTA 6 fragmanı ile ilgili 6 beyin yakan soru!

GTA 6 fragmanı büyük bir coşkuyla yayınlandı. Fragmanın akabinde ise akılda bir sürü soru işareti kaldı. İşte o sorular!

GTA 6 fragmanı ile ilgili 6 beyin yakan soru!
  • 0
  • 0
  • 8 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

GTA 6 fragmanı geldi ve internette yayınlandığı birinci günde yaklaşık 90 milyon kişi tarafından izlendi. Guinness rekorlarına giren fragman hala izlenmeye devam ediyor. Fragmanda kendimizi ne kadar çok renk cümbüşlerine, dikkat cazibeli grafiklere ve ayrıntılara kaptırsak da akıllarda birçok soru işareti oluştu. İşte fragmanı izledikten sonra merak ettiklerimiz…

GTA 6 fragmanından sonra ortaya çıkan sorular

1-) Toplumsal medya nasıl çalışıyor?

Telefonlarımızda TikTok gibisi bir uygulamanın kliplerini izleyip onlara dokunarak beğenebilecek miyiz? Yoksa biraz daha derinlere mi inecek? Tahminen de açık dünya, yeni bir koleksiyon kesimi olarak kaydedilmeyi bekleyen viral anlarla dolu olacak: Hareket eden bir otomobilin çatısında twerk yapan yahut çıplak bir formda polislerden kaçan tuhaf bir adamı kayda alıp yükleyip beğeniler kazanabilecek miyiz?

Son GTA oyunundan bu yana kültürel bir fenomen olarak yükselişi göz önüne alındığında, fragmanın toplumsal medyayı bu kadar çok göstermesi şaşırtan değil. GTA 6’da her şeyin nasıl çalışacağı büyük merak konusu.

2-) Bu adamı oynayabilecek miyiz?

GTA 6 için yanıtını bulamadığımız bir sonraki soru, Lucia’nın yanındaki Jason’ın yardımcı bir karakter olup olmadığı ve kıssanın esasen Lucia hakkında mı olduğu, yoksa o ve Lucia’nın ilgi odağı olup olmadığı. Yoksa ikinci fragman Jason’ın bakış açısıyla mı başlayacak?

GTA 5’te üç kahraman yer alıyordu ve birebir öyküye birden fazla bakış açısı getirmek polisiye kurgunun temelini oluşturuyor. Lucia açıkça ikilinin başkanı üzere görünüyor ve Rockstar’ın bununla hangi tarafa gittiğini iddia etmek nitekim sıkıntı.

3-) Ne satın alacağız?

GTA 5 ve GTA Online’ın hedefi nakit biriktirmek ve onu lüks şeylere harcamak. Hiç kuşku yok ki spor otomobiller ve öbür araçlar, kıyafetler ve öteki ekipmanlarla birlikte en büyük para harcama kalemlerinden biri olacak. Fakat oyuncular konut mülklerinin de oyunda yer almasını istiyor. Yeniden de GTA 6’da bunların yanında GTA 5’ten farklı olarak yeni para harcama kanalları görmek her oyuncunun pek doğal isteği.

4-) Üstün güçlerimiz olacak mı? Olacaksa nasıl olacak?

GTA 6’nın esasen GTA 5’e nazaran daha gerçekçi yahut en azından daha az fantastik göründüğü malum lakin bunun kahramanlarının artık muhteşem güçlere sahip olmayacağı manasına gelip gelmediği de bir öteki merak konusu. Michael, Red Dead’teki üzere bir yavaşlatma yeteneğine sahipti. Trevor bir cinayet serisinde yenilmez olabilirdi ve Franklin’in araç sürerken anı yavaşlatma yeteneği vardı.

GTA 6 bu fikri nereye götürecek? Tahminen Arthur’un Red Dead Redemption 2‘deki yükseltilebilir dayanıklılığı, sıhhati ve keskin bakış özellikleri, ne olacağına dair bir ipucu olabilir.

5-) GTA 6, radyo için fazla mı çağdaş?

GTA 6’nın birinci 90 saniyelik fragmanından açıkça anladığımız bir şey varsa o da günümüzün Vice City’sinin algoritmik olarak bilgilendirilmiş medya ortamımızı yansıtacağıdır. Bu müzik kısmında da geçerli olacak mı? Zira GTA’nın klasik radyo istasyonları her ne kadar sevilse de Lucia’nın kulaklık takıp her gün değişen çağdaş müziklerden oluşan bir çalma listesi dinlemesi çok daha inandırıcı olurdu.

Bu, GTA 6’da sonunda otomobilden indikten sonra müziğinizi dinlemeye devam edebileceğiniz manasına geliryor lakin itiraf etmek gerekir ki, 10 otomobillik bir trafik kazasından kaçarken radyonun kapanmasını duymak GTA’nın cazibesinin bir modülü.

6-) GTA 6 haritası ne kadar büyük?

Rockstar’ın Florida eyaletinin kurgusal versiyonu, GTA 5’in zati muazzam derecede büyük olan San Andreas’ından daha mı büyük? Olabilir zira harita sahiden devasa görünüyor. Birçok oyuncunun talebi de bu halde olacaktır. GTA 5’ten bile daha büyük bir haritayı GTA 6’da görmek ve Red Dead Redemption 2’deki üzere bu haritadaki şahıslarla ve varlıklarla etkileşime geçmek insanları epeyce tatmin edecektir.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/gta-6-fragmani-ile-ilgili-6-soru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir