iOS 17.2 ile birlikte kamera performansı artacak!

Yakın vakitte RC güncellemesi de yayınlanan iOS 17.2 ile ilgili bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Kamera performansını artıracak!

iOS 17.2 ile birlikte kamera performansı artacak!
  • 0
  • 0
  • 8 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Apple, iOS 17.2 versiyonunu uygun iPhone modellerine yıl bitmeden dağıtmış olacak. Güncellemenin, iPhone kullanıcılarının cep telefonlarında günlük yazmalarına imkan sağlayacak bir uygulama olan Journal’ı eklemesini bekliyoruz. Bunun yanında beklemediğimiz değişiklikler de ortaya çıkıyor.

iOS 17.2, iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in kameralarını güçlendirecek

Apple, berbata kullanım ve spam telaşları nedeniyle Apple Music için ortak çalma listeleri ismindeki bir özelliğin yolunu kesti. Apple bu özellikten vazgeçmiş değil lakin bir kullanıcının alabileceği “bekleyen isteklerin” sayısını sınırlamanın bir yolu üzerinde çalışıyor.

Buradaki tasa, iPhone kullanıcılarının ortak Apple Music çalma listelerine sahip olmalarına müsaade verilmesinin, çalma listelerine kimin katkıda bulunup kimin bulunamayacağına karar vermelerine imkan tanıyan bir geçiş anahtarına sahip olmalarını gerektirmesidir. Bu anahtarın etkinleştirilmemesi, kullanıcının çalma listesi irtibatına sahip makus niyetli bir kişinin bunu sabote etmesine müsaade verebilir.

iOS 17.2 güncellemesi tıpkı vakitte iPhone 13 ve iPhone 14 modellerinin güncellenmiş Qi2 kablosuz şarj standardıyla uyumlu olmasını da sağlayacak. Qi2, 15W’a kadar süratlerde kablosuz olarak şarjı destekliyor. Güncellemeyle birlikte iPhone kullanıcıları, 15W kablosuz şarj suratlarına ulaşmak için daha kıymetli olan MagSafe sertifikalı şarj aygıtlarını satın almak zorunda kalmayacak.

Geliştiricilere yönelik iOS 17.2 Sürüm Adayı (RC) sürüm notlarına nazaran, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max kullanıcıları “iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te uzaktaki küçük objeleri yakalarken düzgünleştirilmiş telefoto kamera odaklama hızına” sahip olacak.

Kameranın bu cins objelere daha süratli odaklanabilmesi nedeniyle yeni iPhone Pro modelleriyle çekilen telefoto fotoğrafların kalitesinin uygunlaştırılması ve bu çeşit fotoğrafların çekilmesinin daha kolay olması bekleniyor.

İOS 17.2 güncellemesi birebir vakitte iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in mekansal görüntü çekmesine de imkan tanıyacak. Bunlar, izleyiciye yakında çıkacak olan Vision Pro gözlüğü takılıyken kaydettiği anı tekrar yaşıyormuş üzere hissettiren sürükleyici 3 boyutlu görüntü klipleri olacak. İkincisinin muhtemelen önümüzdeki Mart ayında piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/ios-17-2-kamera-performansi-artacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir