GTA 6 fragmanı, bir şarkıyı ünlü etti!

Rockstar Games, geçtiğimiz günlerde merakla beklenen GTA 6 fragmanını yayınladı. Bu görüntüde kullanılan müzik ise popülerler listesine girdi.

GTA 6 fragmanı, bir şarkıyı ünlü etti!
  • 0
  • 3
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Rockstar Games, 10 yılın akabinde Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu GTA 6‘yı duyurmak için geçtiğimiz günlerde birinci fragmanı paylaştı. Bu fragman, internet üzerinde o kadar büyük ilgi gördü ki oyun şimdi piyasaya sürülmemiş olmasına karşın şirkete rekor kırdırdı. Son gelişmelere göreyse GTA 6 fragmanında kullanılan müzik çok konuşuldu.

GTA 6 fragmanında kullanılan müzik en çok dinlenenler ortasına girdi!

Rockstar Games, GTA 6‘nın tanıtım fragmanını 5 Aralık‘ta YouTube üzerinde yayınladı. On milyonlarca sefer izlenen görüntü, Guinness Rekorlar Kitabı’na bile girdi. Bununla birlikte bu görüntüde kullanılan müzik da çok dinlenmeye başladı.

Aktarılan bilgilere nazaran GTA 6 fragmanında kullanılan, 2017 yılında hayata gözlerini yuman Tom Petty tarafından söylenen “Love Is A Long Road” isimli müzik, görüntü yayınlandıktan sonra sonra dijital müzik servisi Spotify‘da evvelki haftaya nazaran yüzde 36 bin 979 daha fazla dinlendi. Böylece en çok çalınan modüller listesine ismini yazdırmayı başardı. Kelam konusu müziğin YouTube platformundaki dinlenme sayısının da arttığı görülüyor.

GTA 6, YouTube’u fethetti

Bunun yanı sıra GTA 6 fragmanı, birinci 24 saatte en çok izlenme rekoru da kırdı. Geçtiğimiz günlerde çıkan bir habere nazaran görüntü, yayınlanmasının akabinde daha 24 saat bile geçmeden 70 milyondan fazla izlendi.

Bu rekoru daha evvel ABD’li YouTuber MrBeast59.4 milyon izlenmeye sahip “7 Days Stranded At Sea” (“7 Gün Denizde Mahsur Kaldık”) görüntüsü ile elinde tutuyordu. Ünlü YouTuber da X (Twitter) hesabı üzerinden bunu paylaştı.

Rockstar Games‘in GTA 6 için çıkış yılı olan 2025’e kadar birkaç fragman daha yayınlaması bekleniyor. Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni oyundan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/gta-6-love-is-a-long-road-dinleme-rekoru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir