En güçlü telefon kamera sensörü mü? Sony Lytia LYT-900’ü hangi telefonlar içerecek?

Sony, yeni LYT-900 kamera sensörünü gün yüzüne çıkarıyor. Sensörü içerecek öteki bir telefon ortaya çıktı!

En güçlü telefon kamera sensörü mü? Sony Lytia LYT-900’ü hangi telefonlar içerecek?
  • 0
  • 3
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Sony nihayet LYT-900 kamera sensörünü tanıttı. Bu sensörün ismini daha evvel duymayanlar için LYT-900, firmanın geçmişte isminden kelam ettiren amiral gemisi sensörüdür ve yakında piyasaya sürülecek amiral gemilerinde de onu görmeye başlayacağız.

Sony Lytia LYT-900 sensörü neler vadediyor?

Sony LYT-900, 1 inç tipi bir sensör olarak karşımıza çıkıyor. Tez edilen raporlar, bunun geçen yıl piyasaya sürülen Sony IMX989 sensörünün yalnızca ince ayarlanmış bir versiyonu olduğundan bahsediyordu, lakin o halde bile hala her yerde sağlam performans sunması gereken güçlü bir sensör.

LYT-900, OnePlus 12 ve öbür birtakım telefonlarda bulunan LYT-808 serisinin devamı niteliğindedir. Yeni sensörün OPPO Find X7 Pro ve Xiaomi 14 Ultra’da karşımıza çıkması bekleniyor. Ortaya çıkan raporlara ve bunlar paralelinde ortaya atılan argümanlara nazaran sensörü muhtemelen Samsung telefonlarda göremeyeceğiz.

Sony, LYT-900 hakkında pek fazla detay paylaşmadı. Lakin sensör ve piksel boyutu hakkında bilgimiz var. Bu özellikler tek başına onu amiral gemisi düzeyinde bir sensör haline getiriyor ve bu sensöre sahip telefonlar piyasaya çıktığında bu hususta daha fazla bilgi sahibi olacağız.

Ayrıca bir akıllı telefondaki kamera sensörünün performansının yazılımla paralel olduğunu belirtmekte yarar var, bu yüzden OPPO ve Xiaomi telefonlarının yazılım departmanlarının bu işleri halledebilecek kadar düzgün donanıma sahip olması gerekiyor.

OPPO X7 Pro ve Xiaomi 14 Ultra’nın gelecek yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor. Şu anda elimizde tarihler yok fakat Aralık ayının neredeyse yarısına geldiğimizi düşünürsek, önümüzdeki haftalarda aygıtlar hakkında daha fazla şey öğrenmemiz kaçınılmaz.

Akıllı telefon üreticileri yeniliğin hudutlarını zorlamaya devam ederken, Sony’nin LYTIA serisi, kullanıcılar için fotoğrafçılık tecrübesini yine tanımlamaya hazır görünüyor ve daima gelişen taşınabilir teknoloji alanında amiral gemisi aygıtlar için yeni bir standart belirliyor.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/sony-yeni-lyt-900-kamera-sensoru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir