Efsane oyunu bekleyenlere makûs haber! Bir sefer daha ertelendi

Alone in the Dark ikinci defa ertelendi. THQ Nordic’ten gelen yeni duyuruda, oyunun 2024’ün ortasına kaldığı belirtildi.

Efsane oyunu bekleyenlere makûs haber! Bir sefer daha ertelendi
  • 0
  • 0
  • 8 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Oyun dünyası son günlerde GTA 6 fragmanını konuşuyor. Fakat 2024 yılında gelmesi beklenen kimi kıymetli üretimleri göz gerisi etmemek lazım. Bunların başında da 2008 yılında yayınlanan Alone in the Dark’ın remake versiyonu geliyor. Fakat geliştirici stüdyo, oyunu ikinci kere ertelemek zorunda kaldığını açıkladı.

Alone in the Dark, Mart 2024’e kaldı

THQ Nordic ve Pieces Interactive, Alone in the Dark’ın ikinci kere ertelendiğini duyurdu. Hayatta kalma-korku temalı efsane oyun için yeni çıkış tarihi 20 Mart 2024 olarak belirlendi. Bu, daha evvel Ocak’a ertelenen oyunun öbür bahara kaldığını gösteriyor.

Şirketten geken basın açıklamasında, gecikmenin en önemli nedeni olarak “Noel tatili devrindeki sıkışıklıklar” gösterildi. Açıklamada, geliştirici takımın rahat bir tatil yapmasının hedeflendiği belirtildi. Buna nazaran her iki şirketin de Noel tatili boyunca rastgele bir sıkışıklık yaşaması istenmiyor.

Pieces Interactive ve THQ Nordic ayrıyeten yeni hayatta kalma oyunuyla beklentileri aşmak istediklerini belirtti. Oyunun ana karakterlerini canlandıran David Harbour ve Jodie Comer’ın fevkalâde performans göstereceklerini tabir etti.

Bu erteleme oyuncularda beklentilerin kırılmasına yol açtı. Oyun birinci olarak 2023’ün Ekim ayı için planlandı. Lakin geliştiricilerin çabuk etmemesi istendiği için Ocak ayına ertelendi. İkinci erteleme ise iki aylık gecikmeye yol açacak üzere görünüyor.

Hayatta kalma-korku temalı oyun 20 Mart 2024 tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC platformlarında yayınlanması planlanıyor.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/alone-in-the-dark-remake-ertelendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir