Çok istenen iPhone özelliğinin gelmesi vakit alacak! İşte o tarih

Teknoloji dünyasının kıymetli isimlerinden Apple, çok istenen ekran altı kamera özelliğinin ne vakit geleceğiyle ilgili tezlerle gündemde.

Çok istenen iPhone özelliğinin gelmesi vakit alacak! İşte o tarih
  • 0
  • 5
  • 8 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Teknoloji dünyasının kıymetli isimlerinden Apple, iPhone ve iPad’de dahil olmak üzere aygıtları için Çin, Hindistan ve Güney Kore’deki tedarikçilerle paydaşlık yapıyor. Bununla birlikte son söylentiler, Apple’ın çentiksiz tam ekran görünümlü bir iPhone sunma yolunda olduğunu gösteriyor. İşte detaylar!

Ekran altı kamera teknolojisi 2025’te gelebilir!

Apple, piyasaya sürmeye hazırlandığı her aygıtla ilgili çeşitli tezlerle gündeme geliyor. Her yıl gündeme gelen argümanlardan biri de Apple’ın tam ekran görünümlü bir iPhone üzerinde hazırlandığı tarafında oluyor. Lakin son haberlere nazaran bu durum imkânsız olmayabilir.

İddialara nazaran Apple, gelecek jenerasyon iPhone’lar için LG’nin yenilikçi teknolojilerine yöneliyor. Geçtiğimiz eylül ayında tanıtılan iPhone 15 serisiyle dikkat çeken Apple, bu kere daha da ileri bir adım atarak LG Innotek ile iş birliğine gidiyor. Ortaya çıkan raporlar da bunu deliller nitelikte.

Raporlara nazaran LG Innotek çentiksiz ekran teknolojisiyle Apple’ın tedarik zincirine katıldı. Bu adım ise ekran altı kamera (UDC) teknolojisindeki gelişmelerle dikkat çekti. UDC teknolojileri, günümüzde manzara bozulması ve ışık verimliliği problemleriyle çaba ederken LG’nin “Freeform Optic” isimli lensi bu problemleri aşmaya yönelik.

LG’ye nazaran bu lens, özgür eğri biçimiyle birden fazla yüzeye sahip olacak. Bu sayede de ışık geçirgenliğinin 2024’ten sonra yüzde 40’a çıkacağı söz ediliyor. Lakin bu teknolojiye sahip olan iPhone modellerini görmek ise vakit alacak.

Geçtiğimiz yıl Apple analisti Ming-Chi Kuo, tam ekran iPhone modelinin iPhone 16 ile geleceğini argüman etti. Fakat tüm bu söylentilerden sonra tam ekrana geçişin 2025’te çıkması bekleniyor. Ayrıyeten 2025‘te çıkması beklenen iPhone 17 Pro’da FaceID teknolojisini birinci olarak ekranın altına yerleştireceği sav ediliyor.

Peki, siz Apple tam ekran adımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/iphone-tam-ekran-ozellik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir