Birinci sızıntı geldi: Xiaomi 15 ailesinin özellikleri ortaya çıktı!

Xiaomi’nin önümüzdeki yıl tanıtacağı yeni amiral gemisi Xiaomi 15 için birinci sızıntılar geldi. İşte Xiaomi 15’in ortaya çıkan özellikleri.

Birinci sızıntı geldi: Xiaomi 15 ailesinin özellikleri ortaya çıktı!
  • 0
  • 0
  • 8 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Xiaomi geçtiğimiz günlerde yüksek özelliklere sahip yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 14 ile karşımıza çıktı. Ortadan fazla vakit geçmemesine karşın Xiaomi 15 ailesi ile ilgili kimi özellikler sızdırıldı. İşte Xiaomi’nin önümüzdeki yıl tanıtacağı yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 15’in gün yüzüne çıkan özellikleri.

Xiaomi 15 serisinin ekranı aşikâr oldu!

Xiaomi 14 ailesi elbet beklentileri karşılayan modeller içeriyordu. Lakin artık merak edilen model Xiaomi 15 oldu diyebiliriz. 2024’te tanıtılacak olan Xiaomi 15 ile ilgili birinci bilgiler geldi. Digital Chat Station, lansmana uzun bir vakit olmasına karşın Xiaomi 15’in ekran özelliklerini ortaya döktü.

Sızıntılara nazaran Xiaomi 15, Xiaomi 13 ve 14’te olduğu üzere 6,36 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek. Yeni amiral gemisi modelinde 120Hz yenileme suratına sahip LTPO panel kullanacak olan Xiaomi, 1400 nit zirve parlaklık pahası ile her alanda rahat kullanım vaat edecek. Ayrıyeten bu ekranla pil ömründen yüzde 15-20 oranında tasarruf edilecek.

Xiaomi 15 Pro için de birtakım bilgiler veren Digital Chat Station, 0,6mm çerçeve kalınlığı ile gelecek olan 15 Pro’nun, 0,9mm’lik çerçeve kalınlığına sahip 14 Pro’dan daha ince olacağını bildirdi. Ek olarak 15 Pro modelinin 2K çözünürlüklü bir ekrana sahip olacağını ve tekrar önümüzdeki yıl tanıtılacak olan Snapdragon 8 Gen 4 yonga setini kullanacağını bildirdi.

Sızıntıların gerçek olduğunu göz önünde bulundurursak, Xiaomi 15’in temel özellikleri ortada diyebiliriz. Zati Snapdragon 8 Gen 4’ü Xiaomi 15’te görmek şaşırtan olmayacak. Siz Xiaomi 15’in özelliklerini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/xiaomi-15-bazi-ozellikleri-ortaya-cikti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir