Almanya ucuz elektrikli arabalar için harekete geçti!

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, araba üreticilerini daha uygun fiyatlı ve daha uzun menzilli elektrikli otomobiller üretmeye teşvik ediyor

Almanya ucuz elektrikli arabalar için harekete geçti!
  • 0
  • 7
  • 26 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, araba üreticilerini daha uygun fiyatlı ve daha uzun menzilli elektrikli araçlar üretmeye teşvik ediyor. Scholz’un liderliğindeki Alman hükümeti, elektrikli araç kullanımını teşvik etmek ve hedeflenen 15 milyon elektrikli araç sayısına ulaşmak için araba sanayisiyle strateji geliştirmeye hazırlanıyor. Bu eforlar, sürdürülebilir ulaşımın teşvik edilmesi ve karbon emisyonlarının azaltılması gayesiyle geniş bir sanayi işbirliğini öngörüyor.

Almanya elektrikli araba bölümünü uygun modeller için teşvik ediyor

futureflow.life’da yer alan habere nazaran, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Pazartesi günü araba yöneticileri, bakanlık önderleri, güç yöneticileri ve sendikalarla bir ortaya gelerek Almanya’nın 2030’a kadar 15 milyon sayıdaki elektrikli araçlar için amacını nasıl karşılayabileceğini tartışacak.

Başbakan, hükümet sözcüsü Steffen Hebestreit’in Cuma günkü bir basın toplantısında belirttiğine nazaran, araba üreticileri daha uygun fiyatlı ve daha uzun menzilli elektrikli araçlar üretirse amacın gerçekleştirilebileceğine inanıyor.

Almanya hükümetinin koalisyon muahedesi, 2030’da “en az 15 milyon tam elektrikli yolcu aracını” hedeflediğini belirtti. Fakat Ulaştırma Bakanı Volker Wissing geçen yıl bunun hem elektrikli hem de hibrit araçları içerecek formda olduğunu belirtti. Alman federal motor otoritesi KBA’nın ekim ayına kadar olan en son mevcut dataları, Almanya’da 2.2 milyon elektrikli motorlu araç olduğunu gösteriyor. Bunlardan 1.3 milyonu büsbütün elektrikli araçlar yerini alıyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/almanya-elektrikli-araclar-uygun-modeller

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir